Rubriky:

Sázení

Alkmaar chce zapomenout na konec loňského roku

19. ledna 2007 12:35

Nizozemská Eredivise dnes vstoupí do své druhé poloviny předehrávkou na hřišti Den Haagu. Domácí přivítají ofenzivního krále - Alkmaar, jehož forma na konci první poloviny sezony nebyla zrovna ideální.

 

reprofoto

Den Haag skončil v loňské sezoně jen dva body nad sestupovým pásmem. Jeho předposlední příčka v aktuálním ročníku tak není žádným velkým překvapením. Během sedmnácti odehraných kol vybojoval pouze třináct bodů stejně jako poslední Waalwijk. Do druhé poloviny soutěže vstupuje mužstvo pod vedením kouče Lexe Schoenmakera s cílem záchrany. "Během krátké zimní přestávky jsme byli na soustředění v Turecku, kde jsme odehráli dva zápasy a já doufám, že to mým hráčům jen pomohlo. Proti Alkmaaru to rozhodně nebude jednoduchý start do jarní části soutěže, ale věřím, že máme šanci uspět," řekl trenér Schoenmaker. Ten dnes bude postrádat hned několik hráčů; problémy s koleny mají Pascal Bosschaart a Michael Mols. S kotníky laborují Richard Knopper a Christiaan Kum. Zlomená noha navíc nepustí na hřiště ani Stefana Postmu.

Alkmaar odstartoval do letošní sezony výborně, ale konec roku mu nevyšel podle představ. Svěřenci Louise van Gaala nejdříve zaváhali doma překvapivě s Nijmegenem; poprvé v sezoně nevstřelili v zápase branku a do tabulky si tak připsali pouhý bod za remízu 0:0. Ještě horší to bylo v dalším zápase, ve kterém utrpěli debakl 3:0 v Twente a ani v posledním kole roku 2006 nezvítězily; doma pouze remizovali s Rodou Kerkrade 2:2. Díky těmto nepříznivým výsledkům ztrácí Alkmaar v polovině soutěže na první PSV Eindhoven dvanáct bodů a na druhý Ajax bod. Do dnešního důležitého zápasu, ve kterém se mohou hráči Alkmaaru dostat zpět na vítěznou vlnu, nastoupí v kompletním složení až na zraněného Moussu Dembeleho.

I přes nepříznivé poslední výsledky je Alkmaar pasován do role jasného favorita, když na něj bookmakeři společnosti bwin vypsali kurs 1.45. Remízu ocenili hodnotou 3.75 a vítězství domácího Den Haagu si můžete vsadit s kursem 6.50.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení