Rubriky:

Sázení

Berdychovi stojí v cestě houževnatý Tursunov

20. ledna 2007 13:23

Bez sebemenšího zaváhání zatím prochází grandslamovým turnajem v Melbourne český tenista Tomáš Berdych. Dnes ho ale čeká zatím nejtěžší soupeř, Rus Tursunov.

 

SPORT.CZ

O tom, kdo z obou soupeřů postoupí do osmifinále, se mělo rozhodnout už v noci na dnešek, ovšem počasí bylo proti. Pořadatelé proto zápas posunuli a dali tak oběma aktérům více času na odpočinek. Ten ovšem Tomáš Berdych po svém dosavadním vystoupení v Austrálii příliš nepotřebuje. Tenista, který se letos uvedl v Hopmanově poháru a poté na turnaji v Sydney, kde ve třetím kole vypadl s Rakušanem Melzerem, tu měl zatím velmi lehkou práci. V prvním kole narazil na Korejce Leeho, který na českého hráče uhrál pouhých pět gamů. Druhým soupeřem byl Berdychovi domácí Robert Smeets. Zápas dopadl podobně, jako jejich předešlý v Sydney - jasným vítězstvím Berdycha, který odešel z kurtu jako vítěz po setech 6-3 6-2 6-4.

Nyní ovšem na Čecha čeká soupeř jiného kalibru. Dmitrij Tursunov se po sezonách, ve kterých objížděl a měl úspěch především na challengerech, loni konečně etabloval mezi tenisovou elitu. Minulou sezonu ukončil s bilancí 46-31 z turnajů ATP, přičemž jeho největším úspěchem byl titul z indické Bombaje. Právě tady odehrál jedno ze dvou dosavadních utkání proti Berdychovi. Zatímco na US Open se radoval český tenista z vítězství 6-7 6-3 3-6 6-3 6-4, ve finále v Bombaji uspěl Tursunov; znovu to ale byla bitva, kterou rozhodl až tie-break ve třetím setu, který rozhodl o Rusově výhře 6-3 4-6 7-6. V Melbourne sice Tursunov ztratil proti Němci Waskemu hned první sadu, zápas ovšem dokázal obrátit a zvítězit 3-1 na sety a slušnou formu potvrdil i ve druhém kole proti Bělorusovi Mirnému, kterého porazil 6-2 6-3 7-6. Vzhledem k Tursunovovým výsledkům i předchozím soubojům s ním proto Berdych dobře ví, že ho čeká první těžká prověrka. "Teprve teď pro mě turnaj opravdu začíná, zatím jsem jen bez problémů využil příznivý los úvodních kol. Tursunov už je přece jenom jiná třída, bude to velký boj," prohlásil český tenista.

Ačkoli se dá očekávat znovu vyrovnaný zápas, favorizují bookmakeři výše nasazeného Berdycha, na kterého si můžete vsadit s kursem 1.31. Myslíte si, že podobně jako v Indii uspěje Tursunov? Potom si vsaďte na papírového outsidera utkání, kurs na něj je 2.87.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení