Rubriky:

Sázení

Rozjetý Cleveland míří do Charlotte

20. března 2007 18:11

Basketbalisté Clevelandu mají na svém kontě momentálně nejdelší sérii výher ze všech týmů NBA. Prodloužit ji dnes mohou na palubovce Charlotte.

Dlouhé měsíce se zdálo, že pozici Detroitu v čele Východní konference nemůže nikdo ohrozit. Obhájce titulu z Miami potopila zranění klíčových hráčů, žádný další tým si nedokázal udržet konstantní formu, a tak Pistons mířili za dalším prvenstvím po základní části. To je ale nyní v ohrožení, Cleveland totiž v březnu chytil vynikající formu a nyní útočí na vedení v konferenci. V silném Dallasu ještě nestačil na domácí, kteří vyhráli těsně 95-92, od té doby ale nepoznal nic než vítězství. První obětí Kavalírů bylo Toronto, které si odvezlo porážku 97-120. Po další výhře, tentokrát nad Houstonem, uspěli na palubovce Detroitu a Milwaukee a po návratu domů porazili Indianu a Sacramentu. Šest výher ale pro Cleveland nebyla konečná: hned další den si odvezli vítězství 118-96 z Memphisu a před třemi dny uspěli Cavaliers i nad Utahem. Hvězdou večera byl - jako obvykle - LeBron James, kterému o jedinou asistenci utekl ceněný triple-double. "Diváci dnes byli úžasní," pochválil nejlepší střelec týmu domácí publikum. "Kéž by takoví byli každý zápas. Odvedli skvělou práci," dodal James.

On a jeho spoluhráči se dnes ovšem budou muset obejít bez pomoci fanoušků. Představí se totiž v Charlotte Bobcats Arena proti domácím, kteří se pokusí uspět po dvou prohrách. Bobcats, podobně jako loni, nemohou na play off pomýšlet; s jejich bilancí 24-43 a mizernou formou by se i ve slabší Východní konferenci musel stát zázrak, aby se do vyřazovacích bojů dostali. Jejich naděje povážlivě klesly na přelomu února a března, kdy Charlotte prohrálo osm zápasů v řadě. Tým, oslabený o vynikajícího pivota Okafora a zkušeného rozehrávače Knighta ještě dokázal doma porazit nevýrazné Orlando a Sacramento, ovšem potom nestačil na Clippers, kteří zvítězili 102-93 a v posledním utkání sice dlouho vzdorovali domácímu Milwaukee, aby v závěru odpadli a prohráli 91-97.

Cleveland je dnes sice hostujícím týmem, jeho forma ho ovšem pasuje do role papírového favorita, na nějž bookmakeři vypsali kurs 1.30. Myslíte si, že se oslabené Charlotte zmátoří a ukončí vítězné tažení Kavalírů? Potom si vsaďte na domácí, kurs na ně je 3.60.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení