Rubriky:

Sázení

Živě

Repríza finále Australian Open

27. března 2007 14:03

Mladší ze sester Williamsových Serena zvítězila před dvěma měsíci na prvním grandslamu sezony, když ve finále porazila Rusku Marii Šarapovou. Po náročném turnaji si Američanka dopřávala odpočinku a na další podnik dorazila až nyní do Miami. Ve 4. kole se zde její cesta opět zkříží s cestou mladé Rusky.

 

ČTK/AP

Serena startuje letos teprve na třetím turnaji. Na začátku roku v Hobartu skončila sice už ve 3. kole na raketě Bammerové, ale na následném grandslamu v Austrálii si už spravila chuť. Turnajem prošla jako nůž máslem a ve finále si nevídaně hladce poradila s favoritkou Marií Šarapovou, které uštědřila výprask 6:1 6:2. V tuto chvíli osmnáctá hráčka světa startuje v Miami jako 13. nasazená, díky čemuž nemusela absolvovat 1. kolo. V tom druhém hrála dvakrát 6:3 s Rodionovou. Set neztratila ani včera s Češkou Lucií Šafářovou, a dnes se tak může poměřit opět s rodačkou ze Sibiře. „Maria je velmi silová hráčka a nemyslím si, že mě může něčím překvapit. Jsem připravená,“ řekla Williemsová už před zápasem se Šafářovou.

Maria Šarapová oslaví v dubnu teprve 20. narozeniny. Za poslední 4 roky postoupila žebříčkem WTA o dvě stovky příček výše, světovou jedničkou se poprvé stala po triumfu ve Wimbledonu v roce 2005. Na vedoucí pozici byla od té doby hned několikrát, naposledy minulý týden, ale po neúspěchu na turnaji v Indiana Wells ji přeskočila Belgičanka Heninová. Na tento neúspěch chce ale hráčka žijící na Floridě co nejrychleji zapomenout, což v Miami jasně dokazuje. Po prvním volném kole si v tom druhém poradila ve dvou setech s Chanovou a předevčírem vyřadila starší ze sester Williamsových - Venus - po setech 2:6 6:2 7:5. „Jestliže chci triumfovat v turnaji, pak musím zvítězit v zápasech se silnými hráčkami. Chci se dostat opět na nejvyšší příčku žebříčku,“ konstatovala sebevědomě Ruska.

Myslíte si, že dnes Serena potvrdí své dva měsíce staré vítězství a pomstí svoji sestru Venus? Pak využijte sázku na Američanku, kterou bookmakeři společnosti bwin favorizují s kursem 1.60. Maria Šarapová letos patří opět ke špičce ženského tenisu a dnes není rozhodně bez šance. Pokud jí věříte, u bwin si na ni můžete vsadit s kursem 2.05.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení