Rubriky:

Sázení

Blake změří síly se Soderlingem

24. května 2007 13:23

Světový pohár týmů v Düsseldorfu má dnes na programu souboj Američanů se Švédy. Ve druhém zápase v pořadí proti sobě nastoupí James Blake a Robin Soderling. Oba hráči se na okruhu ATP prozatím potkali jednou, úspěšnější byl před rokem na tvrdém povrchu Američan.

 

Internet

Letos ale James Blake, 8. hráč světa prozatím zůstává trochu za očekáváním. Jeho bilance 21 vítězství v 31 zápasech je sice pozitivní, ale od tohoto Američana jeho fanoušci letos čekali určitě o něco více. Na druhou stranu se už dvakrát v roce 2007 dokázal probojovat do finále nějakého turnaje - úspěšně se prezentoval v Sydney a jako druhý skončil v Delray Beach. Na jarních amerických turnajích Masters končil vždy v počátku. Na Pacific Open v Indian Wells nestačil ve druhém kole na Francouze Benneteau. Na Sony Ericsson Open měl v prvním kole za soupeře Francouze Serru, proti kterému uspět nedokázal.

Na antuce se mu nedaří o nic lépe. V Římě vypadl ve druhém kole s Nicolasem Massu a minulý týden v Hamburku mu vystavil konečnou rovněž v úvodu turnaje Carlos Moya. Vítězství si nepřipsal ani v prvním zápase v Dusseldorfu, kde podlehl celkem hladce Gonzalesovi. Předevčírem svedl urputnou, ale úspěšnou bitvu s Callerim, kterého nakonec udolal ve třetím setu v poměru 6:4.

Dnes ho nečeká rozhodně slabší soupeř než ti předešlí. Švéd Robin Soderling se velmi nenápadně prokousává světovým tenisovým žebříčkem, momentálně je na 28. příčce. Letos odehrál dohromady 30 zápasů, z toho 20 vítězných. Jeho přednosti jsou v síle, ale i díky svému mladšímu věku je velmi pohyblivý a proto antuka pro něj není nikterak neoblíbená.

To dokázal hned na úvod antukové sezony v Monte Carlu, kde dokráčel až do čtvrtfinále. Tam mu stopku vystavil Tomáš Berdych, ale na vítězství se velmi nadřel. Stejně těžko poráželi Soderlinga v poslední době silní hráči jako Djokovič, Ferrer nebo Gonzales. Kromě už zmiňované čtvrtfinálové účasti v Monaku nutno zmínit, že si tento Švéd zahrál letos ještě semifinále v Doha, Dubai a Marseille.

Favoritem bookmakerů společnosti bwin je i přes postavení v žebříčku Soderling s kursem 1.55 na jeho vítězství. Jste-li proti expertům světové jedničky, tím pádem věříte Američanovi, potom si vsaďte na jeho vítězství za kurs 2.14.

Zrušit


Časová osa: Sázení