Rubriky:

Sázení

Zastaví Nalbandian domácího Monfilse?

1. června 2007 13:56

Velmi sympatickým dojmem působí prozatím na Roland Garros domácí hráč Gael Monfils. Ve 2. kole překvapivě porazil Argentince Chelu, dnes ho čeká jeho krajan se zvučnějším jménem - David Nalbandian.

Francouz je sice momentálně až 52. hráčem světa, ale loni po antukové sezoně byl o 30 příček výše. Letos toho na oranžovém povrchu doposud moc neodehrál. V Monte Carlu vypadl po skreči v prvním kole. Důvodem byly svalové problémy. Úvodní kolo pro něj bylo konečnou i v Estoril stejně jako následně v Římě. První antukový zápas tak letos vyhrál až před týdnem v kvalifikaci rakouského podniku v Portschachu.

V hlavní soutěži se mu poté velmi dařilo a nakonec prohrál až ve finále s Juanem Monaco. Do Roland Garros vstoupil zápasem s Olivierem Rochusem, kterého nakonec přes vypětí všech sil porazil v pětisetové bitvě. V následujícím kole ho čekal v poslední době výborný Chela, ale Monfils mu nedal šanci a vyřadil ho. Celkem v roce 2007 zaznamenal na okruhu ATP pouze 9 vítězství a 11 porážek, což je pro tohoto hráče tmavé pleti stále velmi nelichotivá bilance.

Dlouhovlasý Argentinec je momentálně na 18. příčce žebříčku ATP, což značí jeho v poslední době slabší formu. 25letý Nalbandian letos nezaznamenal žádný turnajový úspěch, o čemž vypovídá i zápasová bilance - 9 vítězství a 9 porážek.

Vstup na oranžový povrch mu zrovna nejlépe - v Monte Carlu sice přešel v prvním kole přes Itala Lizziho, ale následně podlehl po skreči Němcovi Kohlschreiberovi. Dohrát utkání Nalbandianovi nedovolila bolest zad. Ta ale rychle odezněla a Nalbandian se dokázal probojovat do čtvrtfinále následujícího podniku v Barceloně. Od té doby odpočíval a šetřil síly na probíhající Roland Garros. V Paříži se doposud uvedl v dobrém světle - 3:1 na sety porazil Leeho a předevčírem přehrál bez ztráty setu Navarro-Pastora ze Španělska.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Monfils outsiderem dnešního zápasu s kursem 2.24 na jeho vítězství. Sázka na to že do dalšího kola postoupí argentinský tenista je oceněna kursem 1.50.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení