Rubriky:

Sázení

Baghdatis změří síly se Soderlingem

13. června 2007 05:14

Antuková sezona skončila a na řadě je tak jako každoročně tráva. Na tento povrch úspěšně v prvním kole turnaje v německém Halle přesedlali Marcos Baghdatis i Robin Soderling, kteří se dnes střetnou ve vzájemném souboji.

 

reprofoto

Turnajová osmička Marcos Baghdatis vstoupil do letošní sezony hůře než do té loňské, kdy byl ve finále Australian Open. Postupně se ale zlepšoval, z čehož pramenily úspěchy; triumfoval na turnaji v Záhřebu, finále si zahrál v Marseille, semifinále v Mnichově a ve čtvrtfinále skončil v Sydney a Doha. Silnou stránkou momentálně 18. hráče světa je to, že umí hrát velmi dobře na každém povrchu, což dokázal i na Roland Garros, kde dokázal přehrát několik dobrých hráčů a vypadl až s Rusem Andrejevem.

Nyní je na programu tráva, kterou jako už tradičně zakončí za 14 dní Wimbledon, který je mnoha tenisty pasován za krále všech grandslamů. I na tom už Baghdatis zaznamenal velmi dobrý úspěch; loni se dokázal probojovat až do semifinále, kde podlehl Nadalovi. Uspět na Britských ostrovech chce určitě i letos. Základem je jistě dobrá příprava, kterou zahájil na podniku v Halle.

Ve druhém kole ho čeká Švéd Robin Soderling, který se velmi nenápadně prokousává světovým tenisovým žebříčkem, momentálně je na 28. příčce. Letos odehrál dohromady 34 zápasů, z toho 22 vítězných. Jeho přednosti jsou v síle, ale i díky svému mladšímu věku je velmi pohyblivý a proto antuka pro něj není žádný povrch nikterak neoblíbeným.

To dokázal hned na úvod antukové sezony v Monte Carlu, kde dokráčel až do čtvrtfinále. Tam mu stopku vystavil Tomáš Berdych, ale na vítězství se velmi nadřel. Stejně těžko poráželi Soderlinga v poslední době silní hráči jako Djokovič, Ferrer nebo Gonzales. Kromě už zmiňované čtvrtfinálové účasti v Monaku nutno zmínit, že si tento Švéd zahrál letos ještě semifinále v Doha, Dubai a Marseille. V prvním kole probíhajícího si poradil po velké bitvě s Rakušanem Koubkem.

Favoritem bookmakerů společnosti bwin je dnes Baghdatis s kursem 1.55 na jeho vítězství. Jste-li proti expertům světové jedničky, tím pádem věříte Švédovi, potom si vsaďte na jeho vítězství za kurs 2.14.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení