Rubriky:

Sázení

Živě

Clement změří síly s Djokovičem

15. června 2007 10:36

Tenisový podnik Queens Club v Londýně se blíží do své závěrečné fáze, i když vše doposud neprobíhalo kvůli dešti tak, jak bylo naplánováno a proto nejsou ještě známi všichni čtvrtfinalisté. O místo mezi nejlepší osmičkou se dnes poperou Novak Djokovič a Arnaud Clement.

Jsou tomu už tři roky, kdy se oba hráči střetli na okruhu ATP poprvé a doposud naposled. Bylo tomu tak v hlavní rumunské metropoli Bukurešti, kde se z vítězství radoval Djokovič. V tu dobu byl teprve na startu své kariéry, která následně nabrala velký vzestup. Mladý Srb, který teprve před pár týdny oslavil 20. narozeniny je v tuto chvíli šestým hráčem žebříčku ATP a letos jen navazuje na loňskou sezonu, ve které se začal prosazovat mezi nejlepší hráče světa. V roce 2007 zaznamenal už 40 vítězství a pouze 9 porážek. Triumfoval na podniku v Adelaide, vyhrál i prestižní Sony Ericsson Open a před měsícem si připsal antukový titul v portugalském Estoril.

Před dvěma měsíci si navíc zahrál i finále v Indiana Wells, kde nestačil pouze na Rafaela Nadala. Stejný soupeř před týdnem ukončil jeho brilantní cestu pařížským grandslamem. Semifinálovou účastí letos navíc ozdobil podnik v Rotterdamu a ve čtvrtfinále skončil v Dubaii, Hamburku a Římě. Na tyto úspěchy navazuje momentálně v Londýně, kde startuje jako 4. nasazený, tím pádem prozatím odehrál jediný zápas - ve třech setech si poradil s Američanem Kendrickem.

Dnes ho čeká soupeř ze starého kontinentu - Francou Arnaud Clement. Už 30letý zkušený borec má ve své sbírce celkem čtyři trofeje pro vítěze turnaje, letos tuto sbírku prozatím nerozšířil. V singlu se mu nejvíce dařilo na turnaji v Záhřebu, kde skončil před branami semifinále. Celkem odehrál 23 zápasů, když z deseti vyšel jako vítěz. Přesto se stále drží v první padesátce světového žebříčku, nejlépe na tom byl v dubnu roku 2001 - 10. místo. Této metě se už s největší pravděpodobností nikdy nepřiblíží a i proto se přeorientovává na čtyřhry.

V těch doposud nasbíral 8 titulů, když ten poslední letos na domácím turnaji v Marseille po boku krajana Llodry. Se stejným partnerem se probojoval do čtvrtfinále v Casablance a Miami. Úspěch zaznamenal i po boku dalšího Francouze Gasqueta, se kterým si zahrál semifinále v Adelaide.

Myslíte si, že Clemenet dnes překvapí a Srba porazí? Poté si na něj vsaďte - kurs je 5.65. Věříte-li v opak, pak využijte kursu 1.07, který bookmakeři společnosti bwin vypsali na Djokoviče.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení