Rubriky:

Sázení

Kohlschreiber se dnes utká s Blakem

15. června 2007 11:44

Tenisový turnaj v německém Halle má dnes na programu čtvrtfinálové duely. Na jeden z nich si jistě najde cestu kupa domácích fanoušků, nýbrž v něm změří síly Philipp Kohlschreiber s Jamesem Blakem.

Letos James Blake, 8. hráč světa prozatím zůstává trochu za očekáváním. Jeho bilance 24 vítězství v 37 zápasech je sice pozitivní, ale od tohoto Američana jeho fanoušci letos čekali určitě ještě o něco více. Na druhou stranu se už dvakrát v roce 2007 dokázal probojovat do finále turnaje - úspěšně se prezentoval v Sydney a jako druhý skončil v Delray Beach. Na jarních amerických turnajích Masters končil vždy v počátku. Na Pacific Open v Indian Wells nestačil ve druhém kole na Francouze Benneteau. Na Sony Ericsson Open měl v prvním kole za soupeře Francouze Serru, proti kterému uspět nedokázal.

Na antuce se mu jako už tradičně nedařilo. V Římě vypadl ve druhém kole s Nicolasem Massu a následně v Hamburku mu vystavil konečnou rovněž v úvodu turnaje Carlos Moya. Vítězství si nepřipsal ani na Roland Garros, kde vypadl v 1. kole s Chorvatem Karlovičem. Spravit chuť si tak jistě hodlá na trávě, na které prozatím uspěl s Querrym a ve druhém kole Gerry Weber Open s Korolevem.

Dnes mu v cestě stojí domácí hráč - Philipp Kohlschreiber. Ten je v tuto chvíli 34. tenistou světa - letos zažívá prozatím nejlepší sezonu kariéry. Na svém kontě už má totiž hned několik úspěchů. Německá půda mu svědčí, o čemž nepřesvědčuje momentálně pouze v Halle. Před měsícem totiž dokázal triumfovat na prestižním antukovém podniku v Mnichově, kde nechal za sebou taková jména jako Baghdatis, Grosjean, Berdych nebo Južnyj. Po boku posledně jmenovaného navíc dokázal zvítězit i ve čtyřhře.

Dařilo se mu ale i za hranicemi. Čtvrtfinále si zahrál v Rotterdamu, dále na turnaji Série Masters v Monte Carlu a také v Aucklandu. Celkově má letos na svém kontě 20 vítězství a 14 porážek. Dva poslední úspěchy zaznamenal na probíhajícím turnaji v Halle; v úvodním kole přehrál ve dvou setech Sluitera, stejně hladce následně uspěl i s Pákistáncem Qureshim.

Favoritem bookmakerů společnosti bwin je Američan s kursem 1.40 na jeho vítězství. Věříte-li německému borci, potom si vsaďte na jeho postup do semifinále s kursem 2.51.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení