Rubriky:

Sázení

Uspěje Berdych s Nieminenem i na trávě?

16. června 2007 04:52

Je tomu měsíc, kdy porazil Tomáš Berdych v prvním kole antukového turnaje série Masters v Římě Jarkko Nieminena. Se stejným soupeřem dnes bude bojovat na travnatém povrchu, v semifinále podniku v německém Halle.

Česká jednička se letos v úvodu ročníku na hardu nijak nezaskvěla. Třináctý hráč žebříčku ATP zaznamenal hned 7 porážek, což bylo k počtu 8 vítězství na Berdychovi poměry opravdu hodně. Z toho plynul jediný turnajový úspěch, kterým byla čtvrtfinálová účast v Sydney. Do 4. kola se dostal na Australian Open, kde nestačil na silného Davyděnka. Hned v úvodních zápasech končil na dvou turnajích ATP Masters v Indian Wells a Miami.

Přechod na antuku ale rodákovi z Valašského Meziříčí vyšel náramně. Na turnaji ATP Masters Series v Monaku porazil postupně Nicolase Almagra, Benjamina Beckera, šestého hráče světa Tommyho Robreda a ve čtvrtfinále i Robina Soderlinga. Prohrál až v semifinále s na antuce „neporazitelným“ Nadalem. Stejně dobře se svěřencovi Jaroslava Navrátila dařilo na následujícím turnaji v Mnichově, kde ho v semifinále vyřadil Rus Južnyj.

Ne o moc hůře se vedlo Berdychovi na turnaji série Masters v Římě, kde skončil ve čtvrtfinále na raketě domácího Volandriho. Na Roland Garros ale zcela vyhořel - v úvodním kole prohrál hladce 0:3 na sety se Španělem Guillermo Garciou-Lopezem. Na trávě má tak co napravovat a především na Wimbledon chce být maximálně připraven. Na prvním přípravném turnaji v Halle si poradil v prvním kole s domácím Kieferem a následně Francouzem Santorem. Ve čtvrtfinále ho čekal Rus Južnyj, ale kvůli střevním potížím do zápasu ani nenastoupil a Berdych tak postoupil tím nejhladším způsobem.

Dnes se toto pravděpodobně nestane a pokaď bude chtít český tenista do finále, pak si budeme muset na dvorci poradit s Finem Nieminenem. Ten letos neprožívá zrovna úspěšnou sezonu - 17 zápasů vyhrál a 14 prohrál. Jediný turnajový úspěch zaznamenal hned v úvodu roku v Marseille, kde skončil v semifinále na raketě Baghdatise.

Na antuce 26letý Fin sehrál letos 12 zápasů z nichž vyhrál pouze přesnou polovinu. Poslední zápas na oranžovém povrchu odehrál ve 3. kole pařížského grandslamu. Stopku mu vystavil Australan Leyton Hewitt, i když to byl vyrovnanější zápas než by se mohlo očekávat. Momentálně 22. hráč světa má tak určitě ve druhé polovině sezony co napravovat. Prozatím s o to úspěšně pokouší v tuto chvíli na turnaji v Halle, kde si už poradil s Belgičanem Vliegenem, Rumunem Pavlem a ve čtvrtfinále i Francouzem Gicquelem.

Myslíte si, že dnes Berdych potvrdí své postavení v žebříčku ATP? Pak využijte sázky na českého tenistu, kterého bookmakeři společnosti bwin favorizují s kursem 1.38. Jarkko Nieminen je velmi nepříjemný hráč a dnes není rozhodně bez šance. U bwin si na Fina vsadíte s kursem 2.58.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení