Rubriky:

Sázení

Derby Beneluxu: Belgie - Nizozemsko

16. června 2007 12:57

Belgie je díky svým čtyřem bodům na druhé postupové pozici do semifinále ME hráčů do 21 let. Třetí Portugalsko má ztrátu tří bodů, a tak celku Belgie stačí získat v dnešním utkání jediný bod pro jistotu semifinále a zároveň kvalifikace na Olympijské hry. Pořadatelská země získala již šest bodů, které jí zaručují postup do semifinále. Lídrovi skupiny A stačí bod k udržení své první pozice.

V úvodním utkání získala Belgie cenný bod s favorizovaným celkem Portugalska za remízu 0:0. Belgičané měli několik dobrých příležitostí vstřelit branku, ale bohužel pro ně se jim to nepodařilo. V druhém zápase tým kouče De Sarta porazil Izrael i přesto, že již v 18. minutě byl vyloučen jejich záložník Fellaini. Hubenou výhru 1:0 nakonec zařídil až v 82. minutě útočník francouzského klubu Lille Kevin Mirallas.

Trenér De Sart se bude muset obejít bez obránce Ajaxu Kennetha Vermeera, který již odcestoval domů kvůli zranění ramene. Kvůli kartám nenastoupí záložník Lutychu Marouane Fellaini ani Jan Vertonghen. Faris Haroun a Killian Overmeire tak pravděpodobně nastoupí uprostřed zálohy. Svou premiéru na turnaji by si měl dnes odbýt obránce Laurent Ciman. „Našim hlavním cílem bylo hrát dobrý fotbal a postoupit do semifinále. Pokud se nám to povede, bude to pro nás velká satisfakce. V semifinále však ještě nejsme a dnes nás čeká poslední krok,“ říká trenér De Sart.

V prvním utkání si domácí Holandsko poradilo s Izraelem 1:0, když výhru zajistil již v 10. minutě záložník Maduro. Překvapivým tahem bylo rozestavení 4-4-2 oproti klasické hře holandských týmů na tři útočníky. Proti Portugalsku nastoupili svěřenci kouče De Haana v obvyklém rozestavení 4-3-3 a opět zvítězili. První gól vstřelil v 33. minutě z penalty útočník Ajaxu Amsterodam Ryan Babel. V 75. se trefil další útočník Righters. O dvě minuty později už Portugalsko pouze korigovalo brankou Velosa na konečných 2:1.

Nizozemský kouč dnes pravděpodobně nenasadí do zápasu záložníka Feynoordu Roystona Drenthe. Toho by případná žlutá karta vyřadila ze semifinálového zápasu. Brankář Boy Waterman byl kvůli problémům se zády v posledním zápase střídán a dnes do hry nezasáhne i přesto, že včera trénoval. Své místo přepustí náhradníkovi Kennethu Vermeerovi. Další nepříjemností pro De Haana je lehké zranění Madura, který má problém s kyčlí. „Nejlepší je sestavu příliš neměnit a stavět na tom, co jsme dokázali se současným kádrem. Když vyměníte hráče na třech pozicích, tak to může být drobná komplikace,“ říká trenér De Haan.

Bookmakeři sázkové kanceláře bwin příliš nevěří ve výhru Belgie, na kterou vypsali kurs 4.65. Mírným favoritem je pochopitelně Nizozemsko, které bude kupředu hnát 26 000 fanoušků. Na jeho výhru je kurs 2.50. V zápasech kategorie do 21 let nepadá příliš mnoho branek, a proto se zdá poměrně pravděpodobná remíza, na kterou si můžete vsadit v kursu 2.05.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení