Rubriky:

Sázení

Izrael se střetne s výběrem Portugalska

16. června 2007 15:01

Zřejmě neslabší tým skupiny A Izrael je podle očekávání bez bodu na posledním čtvrtém místě. O moc lépe však na tom není ani Portugalsko, které bylo před začátkem turnaje pasováno na jednoho z favoritů a zatím získalo pouhý bod. Do semifinále může tým z jihu Evropy posunout jedině dnešní výhra nad Izraelem a zároveň porážka Belgie od Nizozemska.

 

Jiří Reichl

V úvodním utkání narazil Izrael na domácí tým Nizozemska, se kterým prohrál nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. O výhru Holandska se postaral již v10. minutě Maduro. V druhém utkání proti Belgii, měl Izrael již od 18. minuty výhodu jednoho muže v poli, ale dlouho přesilovku nedokázal využít. V 82. minutě tedy přišel trest v podobě branky Mirallase, která přinesla druhou prohru 0:1. Čtvrteční výsledky ve skupině B dali Izraeli naději na postup na Olympijské hry.

„Pokud Anglie zůstane na druhém místě ve skupině B, tak se i Izrael může podívat na Olympiádu,“ říká Portugalský kouč José Couceiro. Jelikož Anglie nemůže hrát na OH v Pekingu, tak by se týmy ze třetích míst utkali o toto jedno postupové místo. Před zápasem si poranil kolenní vazy izraelský útočník Amit Ben Shushan a jeho start je velmi nepravděpodobný.

„Nebudu spokojený, když se dostaneme na hry ze třetího místa. Chceme postoupit do semifinále a uděláme pro to maximum,“ dodává Couceiro, jehož mužstvo je určitě favoritem. Má velkou útočnou sílu a skvělé ofenzivní hráče jako Silvestre Varela, Yannick Djaló, Almeida, Nani, João Moutinho, Paulo Machado, nebo Ricardo Vaz Té. Před zápasem si útočník Amit Ben Shushan poranil kolenní vazy a jeho start je velmi nepravděpodobný.

Pro celek Portugalska se turnaj zatím nevyvíjí vůbec podle jejich představ. Po úvodní bezbrankové remíze proti Belgii si chtěli svěřenci kouče José Couceira vyšlápnout na domácí Nizozemsko. To však zvítězilo 2:1, když jedinou brankou hostí už pouze korigoval skóre obránce Veloso. V celku Jihoevropanů panuje nejistota, neboť postupové šance už nemají pouze ve svých rukou. „Myslím si, že Holandsko nás bude chtít vyřadit, neboť si jsou vědomi našich kvalit“, říká kapitán Hugo Almeida.

I přes velký útočný potenciál vstřelilo Portugalsko zatím pouze jediný gól. Po poslední porážce reagoval kouč Couceiro na kritiku velmi podrážděně a proto bude muset sledovat dnešní utkání z hlediště, což jeho týmu určitě nepomůže. Do zápasu nezasáhne ofenzivní hráč Nani, který má potíže se stehnem. Svou premiéru si tak odbude útočník Boltonu Ricardo Vaz Té.

Jasným outsiderem je podle sázkové kanceláře bwin celek Izraele, na jehož výhru je vypsán vysoký kurs 8.00. Mnohem pravděpodobnější se bookmakerům zdá výhra Portugalska, na které vypsali kurs 1.35. Na remízu je potom kurs 4.25.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení