Rubriky:

Sázení

Vaidišovou čeká boj o semifinále

5. července 2007 10:14

Svého nejlepšího výsledku na Wimbledonu v kariéře už letos dosáhla tenistka Nicole Vaidišová. Osmnáctiletá Češka se přes Amelii Mauresmovou dostala mezi nejlepších osm a může si ještě polepšit, pokud si dnes poradí se Srbkou Ivanovičovou.

Obě dnešní soupeřky na sebe upozornily už v minulých sezonách, kdy začínalo být jasné, že právě jim by mohla patřit ženská tenisová budoucnost. Poprvé na sebe narazily už v roce 2005 v americkém Miami. Tehdy šestnáctiletá Vaidišová prožívala výjimečnou sezonu. Zvlášť na tvrdém povrchu, když na něm prohrála jen šest zápasů z 35. Jednu porážku jí přichystala právě Ivanovičová, která na Floridě zvítězila 6-2 7-6. Odveta přišla až letos v Sydney a pro Vaidišovou byla opravdu sladká: ve čtvrtfinále nedala o rok a půl starší soupeřce šanci a zvítězila s přehledem 6-4 6-2.

V Sydney Vaidišovou zastavila v dalším kole Jelena Jankovičová. Češka poté nepřešla ani semifinále Australian Open a dál už se letos nedostala, takže na svůj turnajový triumf v tomto roce stále čeká. Těžko si představit lepší příležitost, než získat trofej na nejslavnějším turnaji světa, zvlášť když už k němu nemá daleko. Vaidišová se poměrně snadno dostala přes první tři kola, kde jí Knappová, Prattová ani Viktoria Azarenková nedokázaly sebrat set. První problémy přišly až v osmifinále s Francouzkou Mauresmovou. Vaidišová v tie-breaku prvního setu musela odvracet tři setbally, ovšem pěti vítěznými míči v řadě získala sadu pro sebe. Druhou sice prohrála 4-6, ovšem ve třetí dominovala a Mauresmovou smetla v poměru 6-1. Velmi podobně si vedla i její dnešní soupeřka Ana Ivanovičová. Srbka v prvním kole porazila ve dvou setech Melindu Czinkovou, ve druhém si stejně snadno porazila se zkušenou travařkou Tuovou a ve třetím povolila Francouzce Rezaiové pouhých pět gamů. Velkolepě se poté rozjela i proti Rusce Petrovové ve čtvrtém kole, když první sadu vyhrála 6-1. Petrovová - podobně jako Mauresmová - dokázala zápas zdramatizovat ziskem druhého setu, ovšem ve třetím se radovala devatenáctiletá Ivanovičová.

V souboji talentovaného mládí považují bookmakeři za mírnou favoritku Srbku, na kterou vypsali kurs 1.84. Myslíte si, že Vaidišová zopakuje své letošní vítězství nad Ivanovičovou a uspěje i dnes? Potom si vsaďte na ni, kurs je 1.84.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení