Rubriky:

Sázení

Živě

Hernych vstoupí do turnaje ve Washingtonu

30. července 2007 13:33

Tenisté, kteří preferují tvrdý povrch, se pomalu přesídlují na americký kontinent. Včera tu odstartoval podnik ve Washingtonu, jenž se řadí do skupiny letních amerických turnajů na hardu.

Úspěšně vstoupil na dvorce v hlavní metropoli USA Tomáš Zíb, který včera postoupil přes domácího Kima do druhého kola. Stejného cíle už dosáhl díky svému postavení v žebříčku Radek Štěpánek - jako 15. nasazený měl do druhého kola volnou vstupenku. Na opačné straně pavouka figuruje další Čech - Jiří Vaněk, ten vstoupí do turnaje zítra.

S ním by se teoreticky mohl v semifinále potkat Jan Hernych, který nastoupí na dvorcích ve Washingtonu dnes v pozdních hodinách našeho času. Jeho soupeřem bude Australan Nathan Healey, který do zápasu jistě nevstoupí v roli favorita i proto, že na okruhu ATP vydělal doposud méně než polovinu toho co český tenista.

Rodák z Prahy odstartoval svou profesionální tenisovou štaci v roce 1998, ale prozatím nemá z okruhu ATP žádnou trofej pro vítěze některého z podniků. Nejblíže jí byl v loňském roce na trávě Hertogenbosch, kde si zahrál finále, avšak na Maria Ančiče byl krátký. Letos se nejdále probojoval v úvodu roku v Las Vegas, kde prošel do čtvrtfinále.

Od té doby ale nehraje vůbec dobře a většinou končí hned v úvodu turnajů. Hernychova zápasová bilance totiž není zdaleka pozitivní, ba naopak - zvítězil pouze šestkrát a už čtrnáctkrát odcházel z dvorce se svěšenou hlavou. Díky tomu je v tuto chvíli až 121. hráčem světa a hodně těžko se letos už přiblíží svému prozatímnímu osobnímu maximu, kterým byla 60. příčka v červenci roku 2005.

O zlepšení se však momentálně ve Washingtonu jistě pokusí, jako první v cestě mu stojí blonďatý Healey. Ten na tom není jak letos, tak i celkově o moc lépe. Ani jednou si doposud nezahrál finále ve dvouhře podniku ATP, ale je to i proto, že se specializuje na čtyřhry. V těch posbíral už tři tituly a další tři finále, naposledy se do závěrečného utkání turnaje probojoval před 14 dny v Newportu po boku Rusa Kunitsyna.

Ve dvouhře letos odehrál na okruhu ATP pouhých pět zápasů, z nichž vyhrál dva. Ostatní duely sehrál v rámci challangerů, na kterých zaznamenal i úspěchy. Zvítězit dokázal v Burnie, mezi nejlepší čtyřkou byl v Salinas a o kolo dříve vypadl v Rijece. Sečteno a potrženo - v žebříčku ATP momentálně figuruje na 173. příčce.

Ve vzájemném zápase se tito hráči doposud nesetkali, jste-li názoru, že vedení 1:0 na zápasy se dnes ujme český tenista, poté si na něj vsaďte u bwin - kurs je 1.27. Věříte-li v opak, pak využijte kursu 3.09, který bookmakeři společnosti bwin vypsali na Australana.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení