Rubriky:

Sázení

US Open

Živě

Hingisovou čeká v Los Angeles nebezpečná Indka

7. srpna 2007 16:52

Souboj dvou odlišných tenisových stylů uvidí dnes diváci v Los Angeles. Proti Indce Mirzaové se postaví trpělivá Martina Hingisová, která se před týdnem vrátila na kurty po zranění.

Zánět kyčle, kvůli kterému se bývalá světová jednička mimo jiné odhlásila z Rolland Garros, byl první velkou nepříjemností od vydařeného loňského comebacku švýcarské tenistky. Snoubenka Radka Štěpánka po téměř dvouměsíční pauze neuspěla ani ve Wimbledonu, kde vypadla ve třetím kole s Američankou Granvilleovou. Po slavném turnaji si dala na měsíc další pauzu a objevila se až minulý týden v americkém San Diegu. V prvním kole porazila nebezpečnou Nizozemku Krajicekovou. "Je to poprvé od března, kdy se zase cítím ve své kůži. Jsem čerstvá a znovu mám motivaci," prohlásila spokojená Hingisová. S turnajem se ale rozloučila hned v dalším kole po prohře 1-6 7-6 6-3 s krajankou Schnyderovou, přestože v rozhodující sadě vedla už 3-1.

Po přesunu do Los Angeles měla Švýcarka v prvním kole volný los. Nyní ji čeká Indka Sania Mirzaová, která v Kalifornii už stihla potvrdit svou slušnou formu. Dvacetiletá Mirzaová preferuje rychlejší povrchy, na kterých si už před dvěma i přes svůj nízký věk připsala několik úspěchů. Loňská sezona se jí příliš nevyvedla, letos ale znovu prokazuje svou příslušnost ke světové špičce. Na začátku roku se v Hobartu a Pattaye dokázala dostat do semifinále. V Dauhá ale ani nenastoupila proti Bondarenkové a další více než dva měsíce se na kurtu neobjevila. Návrat po zranění se jí příliš nevyvedl, nedařilo se jí na antuce ani na trávě v Birminghamu, Hertogenboschi a Wimbledonu, s přechodem na americké betony se jí ale forma vrátila. V Cincinnati došla do semifinále, kde ji vyřadila skvělá Ruska Čakvetadzeová. Na ní nestačila ani o týden později, tentokrát ve finále turnaje ve Stanfordu, a ostudu si rozhodně neutrhla ani v San Diegu, kde porazila Peerovou, Daniilidouovou a Safinovou a skončila až na raketě Rusky Šarapovové. Mirzaová se navíc už dokázala aklimatizovat i v Los Angeles. Na rozdíl od Hingisové si účast ve druhém kole musela vybojovat, což se jí povedlo po vítězství 6-3 6-2 nad kvalifikantkou Wozniakovou.

Obě tenistky se už na kurtech potkaly třikrát. Pokaždé loni - nejprve v Dubaji uspěla Hingisová, která ke konci sezony dokázala Mirzaovou porazit podruhé, tentokrát jednoznačně 6-1 6-0 před publikem v Kalkatě. O týden později už se ale dočkala i Indka. První set v Soulu sice prohrála, zápas ale obrátila a zvítězila 4-6 6-0 6-4. Podle bookmakerů by Mirzaová měla uspět i dnes, proto na ni bookmakeři vypsali kurs 1.70. Myslíte si, že dnes zvítězí zkušenosti Hingisové? Potom si vsaďte na ni, kurs je 1.86.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení