Rubriky:

Sázení

Přejde dnes Davyděnko poprvé přes Blakea?

18. srpna 2007 11:21

Tenisový turnaj v americkém Cincinnati dospěl již do semifinále. Na centrálním kurtu si nejdřív zahrají o postup do finále Roger Federer s Lleytonem Hewittem, a poté by se měl odehrát zápas mezi Nikolajem Davyděnkem a Jamesem Blakem.

Oba hráči se utkali doposud celkem pětkrát a ani jednou Davyděnko nezvítězil. Poslední dva zápasy jsou z loňského roku - v Sydney zvítězil Blake hladce ve dvou setech, na Turnaji mistrů v Číně uhrál ruský tenista alespoň jeden set.

Nikolaj Davyděnko je sice aktuálně pátý hráč světa, ale jeho případný postup do finále by byl letos jeho premiérový. V úvodu sezony došel do semifinále v Dauhá, kde podlehl Andy Murraymu. Na Australian Open vyřadil Fabrice Santora nebo Tomáše Berdycha, ale ve čtvrtfinále nestačil na Tommyho Haase. Na konci února se probojoval rodák z Ukrajiny do semifinále v Rotterdamu, kde prohrál s Ivanem Ljubičičem. Další slušný výsledek přišel až na začátku května v Římě, kdy cestou mezi nejlepší čtyři vyřadil například Marata Safina či Tommyho Robreda. Na Roland Garros skončila cesta 26letého Rusa v semifinále s Rogerem Federerem. Ve Wimbledonu prohrál v osmifinále s Marcosem Baghdatisem a naposledy v Montrealu nestačil ve čtvrtfinále na Radka Štěpánka.

Na probíhajícím turnaji v Cincinnati si ruský tenista poradil v osmifinále s Tomášem Berdychem a v zápase o postup do dnešního semifinále porazil hladce Španěla Davida Ferrera.

James Blake vstoupil do sezony vítězstvím na turnaji v Sydney, kde porazil Carlose Moyu. V osmifinále Australian Open vypadl rodák z New Yorku s Fernandem Gonzalezem a o týden později nestačil až ve finále v Delray Beach na Belgičana Xaviera Malisse. Na dalších třech turnajích nepřešel nikdy přes druhé kolo. Na začátku dubna prohrál v semifinále na turnaji v Houstonu s Marianem Zabaletou. Ve Wimbledonu skončil již ve třetím kole s Juanem Carlosem Ferrerem, ale v Los Angeles prohrál až ve finále s Radkem Štěpánkem. Ve čtvrtfinále v Indianapolis nestačil na krajana Querreyho a v Montrealu musel kvůli problémům s břichem vzdát zápas druhého kola s Lleytonem Hewittem.

Ve druhém kole turnaje v Cincinnati si 27letý Američan poradil s Nicolasem Kieferem, v osmifinále vyřadil Juana Carlose Ferrera a včera zdolal svého nedávného kata - krajana Querreyho. Utkání to však bylo velmi vyrovnané a musel rozhodnout až třetí set.

„Někdy, když odehraji dobrý zápas, tak nevím další den co od sebe očekávat. Udržím si stejnou výkonnost, nebo budu zklamaný ? První prohraný set proti Querreymu mě ale psychicky nezlomil, stále jsem dobře podával a nakonec to vyšlo,“ dodal po čtvrtfinále sympatický Američan.

Dnes by měl být k vidění vyrovnaný zápas. Alespoň si to myslí bookmakeři sázkové kanceláře bwin, kteří na výhru Jamese Blakea vypsali kurs 1.75 a na vítězství Nikolaje Davyděnka kurs 1.85.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení