Rubriky:

Sázení

Oplatí Chela Wawrinkovi loňskou porážku?

4. září 2007 10:17

Je tomu rok, kdy se v úvodním kole US Open potkali Stanislas Wawrinka a Juan Ignacio Chela. Jejich první vzájemný zápas zvládl lépe Švýcar. Dnes má Jihoameričan šanci na reparát, podaří se mu to?

Letos navíc manko neúspěšných zápasů s Wawrinkou navýšil, když mu podlehl v semifinále Mercedes Cupu ve Stuttgartu. Chela sice stejně jako loni ve Flushing Meadows vstoupil do zápasu lépe, když vyhrál první set, ale ostatní už prohrál.

Na posledním grandslamu sezony má však velmi dobrou formu, což prokázal především ve třetím kole v zápase s Ivanem Ljubičičem. To ale nebyl jediný úspěch, kterého letos dokázal. Hned na úvod sezony vyšel rodákovi z Buenos Aires v brazilském Costa Do Sauipe, kde došel do semifinále. O dva týdny později zvítězil na turnaji v mexickém Acapulcu, kde si ve finále poradil s Carlosem Moyou. Na turnaji série Masters v Říme cestou do čtvrtfinále hladce vyřadil Andyho Roddicka. Na konci května si 28letý Argentinec zahrál za svou zemi na tradičním Světovém poháru v německém Dusseldorfu., kde si připsal cenný skalp šestého hráče světa Fernanda Gonzaleze. Ve Wimbledonu vyřadil v 1. kole Němce Benjamina Beckera, ale následně nestačil na 81. muže světa Rogera-Vasselina.

Jak už bylo zmíněno, dnes mu bude soupeřem Stanislas Wawrinka. Aktuálně 57. hráč světa si na Australian Open poranil koleno a kvůli tomu si nezahrál více jak tři měsíce. Do hry se vrátil na začátku května na turnaji ATP Masters v Římě, kde však vypadl hned v prvním kole se Španělem Montanesem. Poté sedmkrát nedošel dál než do druhého kola, což se mu podařilo pouze jedenkrát - na Roland Garros.

Reputaci po nepříliš povedeném období si rodák z Lausanne spravil na začátku července ve Stuttgartu, kde ho až ve finále zastavil Rafael Nadal. O týden později prohrál v prvním kole v Umagu s Carlosem Moyou a v Montrealu skončil ve druhém kole na raketě Michaila Južného. Následně v Cincinnati prohrál sice již v prvním kole s Lleytonem Hewittem, ale řádně ho potrápil, když zvítězil ve druhém setu a třetí prohrál až v tie-breaku. Velmi dobrý tenis hrál poté i v New Havenu, kde podlehl ve čtvtfinále domácímu Fishovi.

Mírným favoritem je dnes Stanislas Wawrinka, na jehož výhru vypsala sázková kancelář bwin kurs 1.57. Na vítězství Juana Ignacia Chely si můžete vsadit v kursu 2.11.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení