Rubriky:

Sázení

Serenu Williemsovou čeká souboj se světovou jedničkou

4. září 2007 11:09

Pavouk ženské části US Open už čítá pouhých osm jmen. Mezi nimi nechybí hráčka číslo jedna Justine Heninová, která se dnes opět pokusí z grandslamu vyřadit mladší ze sester Williamsových.

Heninová a Serena Williamsová už mezi sebou sehrály celkem jedenáct duelů. Ještě nedávno vyznívaly lépe pro Američanku, ale poslední dva souboje (French Open a Wimbledon) vyhrála o rok mladší Belgičanka, která se tak dostala do vedení 6:5.

Dnes se tak tyto hráčky střetnou na třetím grandslamu v řadě a Williamsová má šanci srovnat skóre vzájemných duelů. Letošní vítězka Australian Open toho v roce 2007 moc nenahrála, ale když na turnaj přijela, pak byla vidět. Kromě úvodního grandslamu sezony triumfovala na prestižním podniku v Miami, kde si ve finále poradila se svou dnešní soupeřkou. Na antuku vstoupila Američanka turnajem v Římě, který ji jako jediný v letošní sezoně nevyšel podle představ. Ve třetím kole totiž nestačila v tiebreaku třetího setu na Patty Schnyderovou. Na Roland Garros a Wimbledonu skončila ve čtvrtfinále, jak už bylo zmíněno, na raketě Heninové.

Od té doby nikde nestartovala a pouze se připravovala na domácí US Open. Ve Flushing Meadows se představila svou tradiční silovou hrou, díky které prozatím neztratila ani set. V osmifinále dokonce nasázela Marion Bartoliové 10 es a 32 vítězných úderů, což jsou na ženu úctyhodná čísla. „S každým zápasem se cítím lépe. Stále však nejsem tam, kde chci být, ale dopracuji se k tomu,“ řekla rodačku ze státu Michigan.

Svou kvalitu dnes může prokázat proti světové jedničce. Belgičanka Justine Heninová letos navazuje na své kvalitní výsledky z let minulých a právem je momentálně královnou ženského tenisu. Loni se dokonce probojovala do finále všech grandslamů, přesto vyhrála pouze jediný - Roland Garros. Tímto titulem obhájila vítězství z roku 2005 a letos triumfovala už potřetí v řadě. Svou kvalitu letos jasně potvrdila i na dalších turnajích - přemožitelku nenašla v Dubaii, Doha, Varšavě, Eastbourne a Torontu. Ve finále Australian Open a Wimbledonu však chyběla, což chce napravit v USA. Na betonovém grandslamu prozatím prochází pavoukem jako nůž máslem, když nejen, že všechny soupeřky porazila ve dvou setech, ale každé z nich dokonce nadělila nepopulárního kanára. „Hraje velmi dobře a bojuje o všechno. Věří si v každém zápase na vítězství,“ řekla o Belgičance její dnešní soupeřka.

Myslíte si, že dnes Serena využije domácího prostředí a vrátí Heninové poslední porážky? Pak využijte sázku na Američanku, na kterou bookmakeři společnosti bwin vypsali kurs 3.03. Heninová letos patří jednoznačně opět na špici ženského tenisu a i díky svému postavení v žebříčku je dnes favoritem. U bwin si na Belgičanku vsadíte s kursem 1.09.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení