Rubriky:

Sázení

Třinec čeká na oblíbeného soka

14. září 2007 09:36

Zápasy prvního kola české hokejové extraligy jsou rozloženy do tří dnů. Většina se jich odehraje až dnes. Obhájce titulu Sparta zajíždí do Zlína, který dokázala v minulých dvou sezónách vyřadit z play off. Plzeň naopak již tři roky marně o vyřazovacích bojích sní a dnes hostí Vítkovice. Kladno míří na led Třince.

Oceláři se na jaře do rozšířeného play off prosadili až díky poslednímu kolu, ale posléze měli dosti blízko bojům v semifinále. V letním hokejovém poháru Třinec uspěl, když vyhrál svoji skupinu. Podařilo se mu to především díky skvěle zvládnutým domácím zápasům. V semifinále ovšem musel vycestovatl ven, což se mu stalo osudným. Mužstvo se během přípravy vyrovnávalo s celou řadou zranění, která však již z větší části odezněla. Třinec do sezóny vstupuje s mezinárodním kádrem, jehož více než třetinu tvoří cizinci. Posledním, který před začátkem sezóny podepsal s klubem smlouvu, se stal útočník Tomík. Pro post brankáře se vedení klubu dohodlo na prodloužení spolupráce s Čechmánkem, který svými výkony v minulém ročníku mužstvu výrazně pomohl.

Kladno v základní části minulé sezóny střílelo mnoho branek, k čemuž mu pomáhaly především přesilové hry. Předkolo play off se ovšem klubu nevydařilo. V letním hokejovém poháru dosáhli hráči sice opět průměru 3 branek na  zápas, ale tým skončil v tabulce se záporným skóre. Klub se přitom snažil právě v obraně posílit defenzivními typy. Z útoku zmizeli tři hráči, ale velmi zkušené jádro, které tvoří několikanásobní mistři světa, zůstalo, aby pomohlo mladíkům z proslulé kladenské líhně. Na úvod sezóny se hosté budou muset obejít bez Frolíka, Pavlase a zřejmě i Z Nedvěda. Kladno se naopak rozhodlo využít služeb dvou hokejistů, kteří ho na začátku října opustí a vyrazí na sever. Jsou to obránce L. Procházka a útočník Tenkrát.

Bookmakeři bwin přesto dnes favorizují domácí klub. Na výhru Třince vypsali kurs 1,8 . Hosté ze středu Čech podnikali v minulých letech dalekou cestu pro body neradi, protože obvykle žádné nezískali. Kladno uspělo na ledě dnešního soka pouze jednou v uplynulých deseti letech, když mělo ve svém středu opětovného držitele ocenění pro nejlepšího českého hokejistu sezóny. Tentokrát si lze na tříbodový úspěch hostů vsadit v kursu 3,3 .


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení