Rubriky:

Sázení

Nou Camp uvidí šlágr kola

22. září 2007 13:31

Souboj titánů, tak se dá jistě nazvat dnešní večerní duel na stadionu FC Barcelony. Katalánci totiž přivítají jednoho ze svých největších soupeřů poslední doby - FC Sevillu.

Svěřencům trenéra Franka Rijkaarda start do nové sezony nevyšel špatně, na druhou stranu rozhodně ne na jedničku. Za pozitivní se dá jistě považovat úvodní zápas červenomodrých v Lize mistrů, když na Nou Campu rozdílem třídy porazili Lyon. V domácí soutěži však doposud tak úspěšní nebyli. V prvním kole totiž uhráli pouze bezbrankovou remízu v Santanderu, následně sice porazili 3:1 Bilbao, ale před týdnem opět nevstřelili branku a z Osasuny si tak přivezli jen bod.

Často spekulovaným faktem je momentální forma strůjce předešlých úspěchů Ronaldinha. „Věřím, že je schopný opět předvádět takové věci jako v minulých letech. Lidem se jeho výkony sice nezamlouvají, ale on je stále fenomenální hráč. Není pochyb o jeho kvalitách, ale musí je předvést na hřišti,“ konstatoval trenér Rijkaard. Brazilský špílmachr nezahrál nikterak vítečně ani proti Lyonu a ve druhém poločase byl střídán.

Výborně ho však nahradili jiní, především Lionel Messie, který hýřil obrovskou aktivitou a jednoznačně byl nejlepší na hřišti. Ten dnes nebude na hřišti rozhodně chybět i proto, že utkání se Sevillou jsou velmi prestižní a těžká. „Sevilla je výborný tým a zápas s ní bude velice obtížný. V poslední době jsme nehráli nejlépe, přesto doufám, že vyhrajeme. Je to pro nás velmi důležitý zápas a tři body potřebujeme,“ pravil kouč Barcy, který má k dispozici kompletní kádr, nejisté jsou pouze starty Samuela Eto'a a Carlose Puyola.

Ani trenér Sevilly Juande Ramos nemá žádné problémy se sestavou a na hřiště tak rozhodně pošle to nejlepší, co má k dispozici. Andalusané vstoupili do Primera division narozdíl od Barcelony ve velkém stylu, když Getafe i Huelvu porazili shodně v poměru 4:1. Zdaleka tak dobře jim naopak nevyšel vstup do Ligy mistrů - v Londýně Sevilla podlehla v poměru 0:3 Arsenalu.

„Nerozumíme tomu, nehráli jsme proti Arsenalu dobře, ale musíme se dívat dopředu. Barcelona je dobrý soupeř a bude obtížné ji porazit. Ale jestli odehrajeme to, co je v našich silách, pak se může stát cokoliv,“ konstatoval kouč Ramos.

Větší naděje dávají bookmakeři domácím, na které vypsali kurs 1.65. Remízu si vsadíte s kursem rovné 3.40 a vítězství Sevilly za kurs 5.00 rovné.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení