Rubriky:

Sázení

Baghdatis se letos podruhé utká s Davyděnkem

1. listopadu 2007 10:03

Prestižní turnaj Série Masters v Paříži má dnes na programu opět dosti velkou porci zápasů. Čtvrteční souboje odstartují Marcos Baghdatis a Nikolaj Davyděnko, kteří se letos potkali v osmifinále Wimbledonu, kde byl úspěšnější Kypřan.

Ten tímto vítězstvím vrátil Davyděnkovi porážku z minulého roku, kterou utrpěl na podniku Masters v Miami. Do dnešního zápasu tak budou oba tenisté vstupovat s jedním dosavadním vítězstvím na svém kontě.

Marcos Baghdatis vstoupil do sezony dvěma čtvrtfinále v Dauhá a v Sydney. Na Australian Open vypadl již ve druhém kole, kde nestačil na Francouze Gaela Monfilse. Na konci ledna porazil v záhřebském finále Ivana Ljubičiče a o týden později prohrál až ve finále v Marseille s domácím Simonem. V úvodu května došel do semifinále v Mnichově, kde prohrál s Němcem Kohlschreiberem a následně v Římě ho vyřadil v osmifinále Srb Djokovič. Na Roland Garros došel rodák z Limassolu rovněž mezi nejlepší šestnáctku, a na trávě v Halle podlehl až ve finále Tomáši Berdychovi. Ve Wimbledonu nestačil ve čtvrtfinále opět na Novaka Djokoviče.

Na americké betony vstoupil osmifinálovou účastí v Montrealu, stejného úspěchu dosáhl i následně v Cincinnati. Závěrečné US Open mu však vůbec nevyšlo, když hned na úvod podlehl Maxi Mirnému. Tento neúspěch ho ale nepoznamenal, jelikož krátce poté si zahrál čtvrtfinále v Pekingu a před týdnem dokonce semifinále v Basileji, v němž nestačil na Jarkka Nieminena. Na probíhajícím podniku v Paříži si Baghdatis už poradil s J. C. Ferrerem a včera také Ivanem Ljubičičem.

Dnes ho nečeká rozhodně slabší soupeř, Nikolaj Davyděnko je totiž momentálně čtvrtý v žebříčku ATP. Lehkonohý Rus hraje letos stejně jako v předchozích sezonách velmi dobrý tenis, a je až překvapivé, že si zahrál prozatím pouhé jedno finále. V úvodu roku došel do semifinále v Dauhá, kde podlehl Andy Murraymu. Na Australian Open vyřadil Fabrice Santora nebo Tomáše Berdycha, ale ve čtvrtfinále nestačil na Tommyho Haase. Na konci února v rotterdamském semifinále prohrál s Ivanem Ljubičičem.

Další slušný výsledek si připsal na začátku května v Římě, kde cestou mezi nejlepší čtyři vyřadil například Marata Safina či Tommyho Robreda. Na Roland Garros skončil Rus v semifinále s Rogerem Federerem. Ve Wimbledonu prohrál v osmifinále s Marcosem Baghdatisem a na betonu v Montrealu nestačil ve čtvrtfinále na Radka Štěpánka. Další semifinálovou účast si Davyděnko připsal v Cincinnati, kde byl nad jeho síly Američan James Blake. Stejné mety dosáhl i ve Flushing Meadows, krátký byl na Rogera Federera.

Na nejlepší prozatímní letošní úspěch si Davyděnko musel počkat až na domácí půdu, konkrétně Moskvy. Kremlin Cup rodákovi z ukrajinského Severodoněcku vyšel na výbornou, když nenašel žádného přemožitele a po vítězství s Paulem-Henrim Mathieuem se mohl radovat z první a prozatím letošní trofeje. O další se momentálně pokouší v Paříži, kde měl v prvním kole volný los a následně si poradil s Argentincem Del Potrem.

Na výhru Nikolaje Davyděnka vypsala sázková kancelář bwin nízký kurs 1.55. Podle bookmakerů společnosti bwin je tedy outsiderem Marcos Bahgdatis, na jehož vítězství je kurs 2.14.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení