Rubriky:

Sázení

Vrátí Federer Nalbandianovi nedávnou porážku?

1. listopadu 2007 12:34

Nejsou tomu ani dva týdny, kdy ve finále prestižního turnaje v Madridu Roger Federer překvapivě podlehl Davidu Nalbandianovi. Dnes se oba tenisté utkají znovu, tentokrát ale v osmifinále pařížského podniku Série Masters.

Nalbandianovo vítězství na turnaji v Madridu dalo připomenout dva roky starý úspěch tohoto Argentince na Turnaji Mistrů, kde rovněž ve finále přehrál švýcarského fenoména a stal se tak velkým překvapením.

Celkově se Nalbandians s Federerem střetli už patnáctkrát, když prvních pět duelů vyhrál v té době zkušenější Argentinec, ale kromě dvou zmíněných utkání už žádný úspěch na své konto proti světové jedničce nepřidal a se Švýcarem má tak celkově negativní bilanci 7-8.

I kdyby tomu tak nebylo vstupoval by do zápasu v roli favorita bezesporu Federer. Ten letos jen navazuje na své předchozí úspěšné sezony, když dokázal triumfovat na třech grandslamech, ve sbírce mu stále chybí pouze titul z Roland Garros. Celkem už v roce 2007 nasbíral sedm trofejí pro vítěze podniku ATP a na dalších čtyřech si zahrál finále. Na kurtech se ve dvouhře objevil v 70 zápasech a jen ze sedmi odcházel se svěšenou hlavou.

Jak už bylo zmíněno, jeden z těchto zářezů má na své pažbě Nalbandian, který rok 2006 zakončil již počtvrté v řadě v TOP 10 žebříčku ATP, ale letos vítěz Turnaje mistrů z roku 2005 neprožívá moc vydařenou etapu své kariéry. Po vypadnutí v prvním kole v Chennai si Argentinec ještě částečně spravil chuť v osmifinále Australian Open, kde skončil na raketě Němce Haase. Ale následně vypadl na domácí půdě v Buenos Aires hned ve druhém kole s krajanem Caňasem. Osmifinále v Indian Wells sice snese větší měřítko, ale na Nalbandiana to kdoví jaký úspěch rozhodně není.

Čtvrtfinále si 25letý tenista zahrál na antuce v Barceloně, kde prohrál s Davidem Ferrerem. Na Roland Garros skončilo jeho tažení v osmifinále s Davyděnkem a ve třetím kole Wimbledonu nestačil na Kypřana Baghdatise. US Open pro něj skončilo rovněž ve třetím kole, když prohrál opět s D. Ferrerem. Před třemi týdny došel do osmifinále ve Vídni, v něm sice vyhrál úvodní set, ale dvěma zbylým kraloval na druhé straně dvorce stojící Stanislas Wawrinka. Největší úspěch této sezony si tak 25letý Jihoameričan připsal až následně v Madridu, o čemž už bylo napsáno. Aktuálně 21. hráč světa prožívá tedy jakousi sinusojdovou sezonu, což potvrdil i minulý týden, kdy v Basileji prohrál hned na úvod opět s Wawrinkou. V Paříži je však zpět ve formě, o čemž vypovídají i zápasy se Španěly Almagrem a Moyou.

Myslíte si, že Nalbandian dnes srovná svou vzájemnou bilanci s fenomenálním Švýcarem. Jestliže ano, poté si na něj vsaďte - kurs je 4.14. Jste-li názoru, že Federer naopak vrátí Argentincovi nedávnou porážku, pak využijte kursu 1.15, který vypsala společnost bwin.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení