Rubriky:

Sázení

Euroliga: obhájce titulu přivítá Barcelonu

15. listopadu 2007 14:07

AXA Barcelona loni nedokázala proklouznout do Final Four, když se na její úkor probojovali mezi elitu krajané z Malagy. Rozhodně lépe na tom byl Panathinaikos Atény, který ve finále dokázal zdolat CSKA Moskva a radoval se tak z titulu mistra starého kontinentu.

Cílem každého vítěze je úspěch potvrdit, ale jak je známo, obhajoba je zpravidla těžší než první triumf. Panathinaikos však do letošní sezony vstoupil bez sebemenších obav a v elitní evropské soutěži doposud nezaváhal. Svěřenci srbského trenéra Željka Obradoviče si totiž už poradili s Lottomaticou Řím, německým Bambergem a před týdnem i Partizanem Bělehrad. Všechna vítězství byla sice dosti těsná, ale na to se historie neptá. Mužstvo táhne především duo Vassilis Spanoulis a Sarunas Jasikevičius.

Pro posledně jmenovaného bude mít dnešní zápas rozhodně zajímavý náboj, jelikož tento Litevec před několika lety působil právě v Barceloně. „Zápas s Barcelonou pro mě bude dosti těžký, tři roky jsem tam působil a vybojoval hodně titulů včetně toho v Eurolize v roce 2003. Nikdy jsem neskrýval svůj respekt a lásku k tomuto klubu, ale nyní jsem v Panathinaikosu a chci udělat co nejvíce právě pro něj,“ konstatoval rozehrávač Jasikevičius.

Podobnou příchuť bude mít zápas i pro současného hráče Barcelony Jaku Lakoviče, který se loni přestěhoval do Katalánie právě z Atén. V Barceloně je však rozhodně spokojen, jelikož se ihned stal lídrem tohoto týmu i díky velmi dobré střelecké produktivitě z tříbodové vzdálenosti. S průměrem 16,7 bodů na zápas je tak momentálně nejlepším střelcem Španělů, kteří sice na úvod prohráli s Partizanem Bělehrad, ale následně doma porazili Fenerbahce i francouzské Roanne.

Dnes by si svěřenci kouče Duška Ivanoviče chtěli konečně připsat výhru i venku, ale sám trenér ví, že to nebude nic jednoduchého. „Panathinaikos je v současnosti jedním z nejlepších týmů Evropy. Mají hodně ofenzivních hráčů s velkým potenciálem,“ pěl slova chvály k soupeřovi lodivod Barcelony.

Španělé jsou samozřejmě považováni bookmakery společnosti bwin za outsidera zápasu s kursem 3.95. Do role favorita je pasován Panathinaikos, na jehož vítězství dnes experti vypsali kurs 1.25.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení