Rubriky:

Sázení

Kdo ukončí sérii nevydařených zápasů, Palermo nebo Fiorentina?

8. prosince 2007 12:18

Víkendové kolo italské Serie A zahájí souboj trápícího se Lazia s Catanií, večer pak přijde jeden z nejzajímavějších zápasů kola - Palermo hostí Fiorentinu.

Lazio Řím - Calcio Catania  (sobota 18:00)

15. kolo Serie A zahájí duel mezi Laziem Řím a Calciem Catania. Římané jsou na tom zatím letos velmi špatně a patří jim až 15. příčka. Zato hosté si hrají své a jsou zatím přesně ve středu tabulky, tedy na 10. místě.

Lazio naposledy utrpělo na San Siru porážku 0:3 od Interu Milán. Svěřenci Delia Rossiho ji tak určitě budou chtít odčinit a nasměrovat tím účastníka Ligy mistrů zpět do horní poloviny tabulky. "Musíme získat zpět naši kondici a sílu. Musíme bojovat o záchranu. Měli bychom být realističtí a realitou je, že jsme na dně tabulky. V Lize mistrů hrajeme kupodivu lépe. Ale abychom vyhrávali, tak musíme mít zpět všechny své zraněné hráče," řekl trenér Delio Rossi o současné situaci v klubu.

Zranění komplikovala Delio Rossimu život celou sezónu. Již od léta neměl v jediném zápase k dispozici všechny své muže. A to je jedním z důvodů, proč se jeho tým nachází tam, kde je. Dobrou zprávou pro Římany ale je, že obránce Mobido Diakite opět trénuje. Jeho start je však velmi nepravděpodobný, jelikož obránci Simone Del Nero, Fabio Firmani a Valon Behrami hrají velmi spolehlivě. Navíc se vrací stoper Sebastiano Siviglia a spolu s ním záložník Massimo Mutarelli, který měl jedno-zápasovou stopku.

Narozdíl od domácích budou hosté ze Sicílie hýřit sebevědomím, protože si v minulém kole vyšlápli na Palermo. Velké sicilské derby vyhrála Catania 3:1 a usadila se tak na již zmíněnou 10. příčku v Serii A. Navíc střelci Catanie ukázali, jak jsou nebezpeční. V zápase sicilské regionální ligy porazila Catania Bagheriu rekordních 11:0.

"Pokud budeme hrát stejně intenzivně a takticky chytře jako v neděli, tak se můžeme měřit i s Laziem, které patří, bez ohledu na současný stav tabulky, mezi nejlepší týmy v Itálii," řekl lodivod sicilského klubu Silvio Baldini. Hosté budou postrádat uruguayského útočníka Jorge Martineze a Giacoma Tedesca. Oba jsou suspendováni. Na druhou stranu je připraven nastoupit vyléčený Giuseppe Colucci.


Lazio Řím - pravděpodobná sestava:

Marco Ballotta - Lionel Scaloni, Sebastiano Siviglia, Sanchez Emilson Cribari, Luciano Zauri - Gaby Mudingayi, Cristian Daniel Ledesma, Massimo Mutarelli - Stefano Mauri - Goran Panděv, Tommaso Rocchi
Calcio Catania - pravděpodobná sestava:
Ciro Polito - Gennaro Sardo, Lorenzo Stovini, Christian Terlizzi, Juan Manuel Vargas - Mariano Julio Izco, Mark Edusei, Davide Baiocco - Giuseppe Colucci, Gianatha Spinesi, Giuseppe Mascara
Kurzy sázkové kanceláře bwin.com: 1.75 - 3.15 - 4.70

Tip EuroFotbal.cz: 0

více informací

Citta di Palermo - ACF Fiorentina  (sobota 20:30)


ACF Fiorentina si vyjede za Messinský průliv, kde ji na ostrově Sicílie přivítá US Cita di Palermo. Domácí zajisté budou chtít odčinit na svém stadionu Renzo Barbera porážku ze sicilského derby. V minulém kole totiž podlehli Catanii 1:3.

Svěřenci Franceska Guidolina v posledních osmi zápasech vyhráli pouze jednou, ale záložník Aimo Diana si myslí, že jeho tým je schopen znovu objevit formu: "Jediný způsob je tvrdě pracovat. Guidolin se zdá být velmi klidný, odhodlaný a celý tým ho následuje. Všichni si přejí, aby Palermo vyhrávalo, ale bohužel se nám nyní zrovna nedaří. Samozřejmě jsme si stěžovali: každý má svůj charakter a vyrovnává se s věcmi po svém, ale musíme si přestat stěžovat – je lepší být zticha, jelikož dokud nám výsledky nedají důvod, je lepší nic neříkat."

"Přesto je však každý klidný a v kabině jsme jednotní," zakončil Diana. Palermo se bude muset obejít bez Fabia Caserty, který byl proti Catanii vyloučen. Nenastoupí ani stále zraněný Marco Pisano.

Zvláštní příchuť bude mít utkání pro Giovanniho Tedeska, kterého – pokud nastoupí – čeká jubilejní pětistý zápasu v kariéře. Bude se určitě chtít předvést proti svému bývalému klubu, stejně jako Fabrizio Miccoli, který pomohl před třemi lety Fiorentině, když jí hrozil sestup.

Fiorentina začala letošní sezónu velmi dobře, ale nyní se její forma malinko vytratila. Svěřenci Cesare Prandeliho vybojovali v posledních třech utkáních pouze bod. Záložník Riccardo Montolivo však tvrdí, že to nic neznamená. "Bod v posledních třech zápasech není důvod k obavám. Hrajeme dobře, jen jsme si dovolili zahrát pár méně dobrých utkání. Prohry jsou již zapomenuty a kritika nás vyhecovala – to patří k naší práci. Počítáme, že získáme nějaké body proti Palermu a udržíme si náš vysoký herní standard," řekl.

Viola se bude muset obejít bez nemocných Christiana Vieriho, Tomáše Ujfalušiho a Pera Krodlupa.


Citta di Palermo - pravděpodobná sestava:

Alberto Fontana - Cristian Zaccardo, Leandro Rinaudo, Andrea Barzagli, Ciro Capuano - Roberto Guana, Giulio Migliaccio, Fabio Enrique Simplicio - Cavani, Fabrizio Miccoli - Amauri
ACF Fiorentina - pravděpodobná sestava:

Sebastien Frey - Alessandro Potenza, Dario Danielli, Alessandro Gamberini, Manuel Pasqual - Marco Donadel, Fabio Liverani, Riccardo Montolivo - Franco Semioli, Giampaolo Pazzini, Adrian Mutu
Kurzy sázkové kanceláře bwin.com: 2.60 - 2.85 - 2.75
Tip EuroFotbal.cz: 2
více informací

Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení