Rubriky:

Sázení

Nymburk čeká důležitý zápas s Boloňou

18. prosince 2007 12:33

Senzačním vítězstvím o 22 bodů skončil před týdnem zápas Nymburku na palubovce CZ Bělehrad. Český účastník ULEB Cupu tak má stále šanci na postup, o další vítězství se dnes popere před domácími fanoušky s Fortitudou Boloňa.

Nymburk vstoupil do letošních evropských bojů zápasem s CZ Bělehrad, a i když podal velmi dobrý výkon, nakonec prohrál v prodloužení. Druhý zápas sehráli Středočeši na půdě dnešního soupeře v Boloni, ale ani tam vyhrát nedokázali. Tento duel měl jednoznačnější průběh než ten úvodní, o čemž hovoří i výsledek 71:82. Na třetí pokus už to však vyšlo, když svěřenci trenéra Muli Katzurina otočili vývoj zápasu s Panelliniosem Atény a v pardubické ČEZ aréně mohla vypuknout vlna radosti. Ne méně jí bylo týden poté, když nymburští poměrně jednoduše přehráli belgický Telindus Oostende a připsali si do tabulky skupiny F další vítězství.

Další zápas čekal nymburské na palubovce silného Dynama Moskva, kde se potvrdily předzápasové úvahy, když český tým prohrál 83:94. Třetí vítězství však přišlo hned v zápětí, když Středočeši nečekaně dominovali v Bělehradu, jak už bylo zmíněno, domácí Crvenou Zvezdu porazili o 22 bodů. Po tomto výsledku se očekávají další a dnes s Boloňou berou nymburští pouze vítězství. „Bologna v minulém zápase ukázala své kvality, když přehrála Dynamo. Je to silný tým, který má ve svém středu plno zkušených hráčů. Rozhodně to nebude jednoduchý zápas. Ale za to naše působení v poháru jsme se naučili, že vše je možné. A my se vždy snažíme odvést na hřišti ten nejlepší výkon,“ citují stránky klubu slova kouče Katzurina, který dnes nebude postrádat žádného z elitních hráčů.

Jeho slova mají jistě svá opodstatnění, vždyť Fortitudo Boloňa je jedním z nejúspěšnějších italských klubů vůbec. Deset let se pravidelně účastnil Euroligy a jednou se dokonce probojoval až do finále (2003/04), v němž podlehl Maccabi Tel Aviv. Letos se však Boloni nedaří zdaleka podle představ, když je v tuto chvíli až dvanáctým týmem domácí soutěže. V ULEB Cupu se jí rovněž moc nedařilo, ale minulý týden porazila lídra skupiny Dynamo Moskva a rázem je tak na koni. Právě s Nymburkem budou Italové pravděpodobně bojovat o postup do další fáze, dnešní utkání je tak velmi důležité pro obě strany.

„Každý tým chce vyhrát každý zápas, to je normální. Určitě to pro ně bude určitá motivace. Ale nesmíme zapomenout na to, že i my jsme odehráli dobré zápasy a zrovna ten poslední jsme jasně vyhráli proti velmi těžkému soupeři. Pro nás hovoří, že budeme hrát doma před našimi fanoušky, kteří umí vytvořit opravdu úžasnou atmosféru,“ řekl nymburský kouč.

Středočeši jsou podlé bookmakerů společnosti bwin mírnými favority zápasu s kursem 1.65. Zvítězit však dnes budou chtít i hosté, jejichž výhru ocenili experti světové jedničky hodnotou 2.10.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení