Rubriky:

Sázení

Viňa del Mar uvidí argentinské čtvrtfinále

1. února 2008 15:54

Loňský vítěz chilského podniku ve Viňa del Mar Peruánec Luis Horna titul neobhájí, jelikož včera nestačil na Carlose Berlocqa. Kromě něj postoupili do čtvrtfinále i další Argentinci Juan Monaco a Juan Pablo Brzezicki, kteří se dnes utkají ve vzájemném duelu.

Ve vzájemném duelu se tito tenisté utkají podruhé. Před čtyřmi lety totiž na sebe narazili na challengeru v Sau Paulu, kde byl úspěšnější známější Monaco. Ten je v tuto chvíli 21. hráčem žebříčku ATP, což loni potvrdil třemi tituly, které získal v Poertschachu, Kitzbuhelu a Buenos Aires. Letos se zatím ve dvouhře probojoval nejdále do semifinále na úvodním podniku v Auckladnu, kde navíc dokázal po boku Horny triumfovat ve čtyřhře.

Své kvality potvrdil i na Australian Open, kde došel do třetího kola, v němž prohrál 1:3 na sety s Tomášem Berdychem. Jako třetí turnaj sezony si vybral probíhající podnik v chilském Viňa del Mar a jistě dobře udělal. Na oblíbené antuce totiž přehrál už Nicolase Lapenttiho a Martina Vassallo-Arguella. S každým však ztratil po jednom setu a má tedy v nohách dvě náročná utkání.

Další ho čeká dnes s ne moc známým Juanem Pablem Brzezickim, který se probojoval do vůbec svého prvního čtvrtfinále podniku ATP v kariéře. Rodák z Buenos Aires ale není žádným mladíkem, jelikož letos oslaví už 26. narozeniny. První zápas mezi světovou tenisovou elitou sehrál v roce 2001, ale ve dvouhře nikdy výrazně úspěšný nebyl.

Nejlepší výsledek uhrál loni ve čtyřhře v Amersfoortu, kde po boku Guzmana oslavil svou první trofej na podniku ATP. Velmi dobrý výsledek uhrál i ve dvouhře na Roland Garros, kde prošel pavoukem do třetího kola, což byl pro tohoto současné 106. hráče světa obrovský úspěch. Letos jistě chce přidat další a prozatím se mu to daří. Na Australian Open svedl v úvodním kole pětisetovou bitvu s Warburgem, kterému nakonec podlehl. První letošní vítězství mezi tenisovou elitou si tak připsal až nyní v Chile, když poměrně hladce přehrál Oscara Hernandeze. Ve dvou setech následně porazil i dalšího Španěla Marcela Granollers-Pujola.

Přesto Juan Pablo Brzezicki, na kterého byl bookmakery vypsán kurs 3.60, může v dnešním zápase jenom překvapit. Na výhru favorizovaného Juana Monaca si můžete u bwinu vsadit v kursu 1.20.

Zrušit


Časová osa: Sázení