Rubriky:

Sázení

Dobije Baník olomouckou tvrz?

15. března 2008 11:28

Kromě Strahova zůstává v probíhající sezoně pouhý jeden další nedobytý stadion - Andrův v Olomouci. Domácí Sigma sice často nevyhrává, ale také neprohrává, což se dnes pokusí změnit ostravský Baník.

Atraktivní fotbal - dalo by se říci, že toto spojení Sigmě Olomouc nic neříká. Svěřenci Martina Pulpita preferují svědomitou hru v defenzívě, díky čemuž sice moc neinkasují, ale ani neskórují. Tento fotbal divákovu oku jistě moc nelahodí, ale Sigma je momentálně šest bodů od sestupového pásma, což rozhodně není špatné. Velkou část z 23 doposud získaných bodů získali Hanáci díky nerozhodným výsledkům, kterých mají na svém kontě dokonce už 11. Před týdnem však vyšli bodově naprázdno, když sérii osmi remíz v řadě přerušili nejtěsnější možnou prohrou v Olomouci. „Bohužel neproměňujeme šance. K výhře nám tak často chyběl jen krůček. Potřebujeme dávat góly,“ hledá recept stoper Aleš Škerle.

Chuť si dnes Olomoučtí mohou spravit na svém stadionu, kam zavítá ostravský Baník i se svými čtyřmi tisíci fanoušky. „Ze čtyř utkání jsme na jaře získali tři body za tři remízy, takže už chceme konečně vyhrát,“ netají důležitý muž olomoucké defenzívy. Domácí budou dnes postrádat nejen zraněné Hartiga s Petrem, ale také vykartovaného Kaščáka.

Ostravané jsou momentálně ve vynikající formě, což potvrdili i před týdnem remízou 2:2 se Slavií. Získaný bod s lídrem tabulky udržel Baník na třetí příčce. Dnes však nečeká Ostravu nijak lehký zápas i proto, že se bude muset obejít bez dvou klíčových útočníků - Svěrkoše a Magery. „Podíleli se na jaře z devíti našich gólů na osmi, zároveň je však tohle zase příležitost pro někoho dalšího, aby ukázal, že do základu patří,“ řekl kouč Karel Večeřa, který možná vsadí na jednoho forvarda v podobě Róberta Zehera.

Košického rodáka nečeká v Olomouci nic jednoduchého, vždyť Sigma doposud inkasovala pouze 16krát. „Nic nedovolila doma Spartě a dokázala to i v Brně. Domácí gólman Lejsal byl pak v sestavě kola. Hanáci měli jen potíže s koncovkou a byl bych rád, pokud by jim ještě zápas vydrželi. Čekám krásný zápas na výborném trávníku a byl bych moc šťastný, pokud by naši fanoušci vytvořili atmosféru jako při zápase v Olomouci před rokem,“ dodal trenér Ostravy, jemuž se uzdravují František Metelka a Petr Tomašák, ani jeden z nich však dnes ještě nebude mít k dispozici.

Těžko hledat v tomto utkání favorita a jisti si nejsou ani bookmakeři bwin. Na vítězství domácí Sigmy totiž vypsali kurs 2.90 a na výhru hostů z Ostravy 2.50. Pokud si myslíte, že zápas skončí remízou, pak si na ni vsaďte s kursem 2.75.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení