Rubriky:

Sázení

Rotterdam uvidí městské derby

23. března 2008 12:23

Šlágr 30. kola nizozemské Eredivise dnes hostí přístavní město Rotterdam. Známější Feyenoord čeká nelehký zápas na Het Kasteel stadionu, domácím stánku Sparty.

 

reprofoto

Právě doma je Sparta Rotterdam poměrně nebezpečná, což dokazují i poslední vítězství s Utrechtem a Rodou Kerkrade. Výsledky ze hřišť soupeřů mají však Kasteelheren o hodně horší, díky čemuž mají v tuto chvíli pouhý bod náskoku na sestupovou pozici. Chuť si svěřenci trenéra Foeke Booye nespravili ani minulý týden v Nijmegenu, kde prohráli po přestřelce v poměru 2:4.

„Zápas s Nijmegenem byl pro nás velmi důležitý. Po výhře s Rodou jsme hráli dobře, ale na body bohužel nedosáhli. Nyní potřebujeme opravdu vyhrát zápas s Feyenoordem a zažehnat tak alespoň na chvíli rostoucí problémy,“ konstatoval kouč domácích, který se dnes musí obejít bez nigerijské dvojice Sani Kaita - Dele Adeleye. Hrát nemohou ani vykartovaní Iderlindo Moreno Freire, Yuri Rose a Edwin van Bueren.

Velké absence na straně domácích dnes rozhodně nahrávají Feyenoordu, který stále nevzdává naděje na titul, i když vedoucí PSV má o 10 bodů více. Dnešní zápas mají ale Rotterdamští k dobru a 7bodová ztráta by se ještě se štěstím dala smazat. Recept jak vyhrávat venku možná našli muži kouče Berta van Marwijka před 14 dní v Alkmaaru, kde vyhráli nejtěsnějším možným způsobem.

Tři body si připsali i o uplynulém víkendu, když doma přehráli rozdílem třídy Venlo. Se Spartou to však nebude určitě tak jednoduché, byť jen z pohledu, že se jedná o derby. „Sparta není nikdy lehký tým k poražení na jejím hřišti. Na začátku tohoto měsíce zde smetli Rodu. Navíc bojují o udržení, což není nikdy pro soupeře moc dobré,“ řekl trenér Feyenoordu. V sestavě hostí se neobjeví zranění Ron Vlaar, Chun-Soo Lee, Tim Vincken, Andwele Slory a Tim de Cler.

V roli favorita vstoupí do zápasu hosté. Na vítězství Feyenoordu vypsali bookmakeři společnosti bwin kurs 1.85. Myslíte si, že Sparta uhraje v derby alespoň bod? Pak si na to vsaďte - kurs na její neprohru je 1.74.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení