Rubriky:

Sázení

Columbus ztrácí naději

26. března 2008 08:36

Zámořská NHL si dnes vybírá téměř oddechový čas. Dva ze čtyř zápasů obstarají zástupci vyrovnané severozápadní divize. Vylepšit pozici na konci postupové osmičky si budou chtít ve vzájemném souboji kluby Colorada a Vancouveru. Edmonon se ještě nevzdal naděje na postup a dnes letí do Minnesoty. V centrální divizi hostí Columbus hokejisty z Chicaga.

Domácí klub se již pomalu ale jistě loučí s možností, že by si poprvé ve své historii zahrál play off. Před měsícem to dal Columbus najevo svými přestupovými tahy a od té doby paběrkuje. Mírně ho nabudila snad jen série domácích zápasů hraných kolem poloviny tohoto měsíce na domácím ledě. Ani při ní však nebyl Columbus zdaleka stoprocentní a minulý týden se dostal do téměř tradičních obtíží. Je totiž klubem, který vstřelil celkově nejméně gólů. V posledních třech zápasech to byly dohromady dva, což značí, že bude mít možná i problém atakovat dvousetgólovou hranici. Více než dva týdny chytá Norrena, ale návrat Leclaira do branky není nejspíš příliš vzdálený. Hůře to vypadá s útočníkem Výborným, který poprvé od výluky nevyhraje klubové kanadské bodování. V letošní sezóně odvádí pro Columbus mnohem lepší práci čeští obránci než útočníci.

Chicago si od letošní sezóny hodně slibovalo, ale dlouhé šňůry proher na začátcích měsíců prosince a ledna ho ve výsledku nejspíše budou stát postup do play off. Klub měl velkou smůlu na četná zranění. Letos se to již poněkolikáté týká například Havláta. Trenér bude řešit také to, zda bude moci poslat do útoku Langa, který nebyl schopen plně trénovat. Při špatné formě dalších veteránů se Chicago opět musí v útoku spoléhat na mladíky, kteří ho táhli na začátku sezóny. V březnu řešil klub i problémy na brankářském postu, když se do hry zapojil též třetí brankář. Nyní je ovšem znovu připraven chytat Chabibulin, který při svých posledních sedmi startech obdržel pouze jedenáct gólů. Chicago má vůči ostatním soupeřům v tabulce drobnou výhodu v menším počtu odehraných zápasů, ale vzhledem k bodové ztrátě potřebuje právě dnes vyhrát.

Bookmakeři bwin očekávají velmi vyrovnaný duel. Oba kluby zůstanou až do konce dlouhodobé části sezóny ve své divizi a ještě tuto neděli se střetnou v opačném gardu. Dnes je na vítězství Columbusu či Chicaga v normální hrací době vypsán shodně kurs 2,4 . Hostující celek má větší motivaci a také za sebou dvoudenní odpočinek. Columbus se naopak vrací ze včerejšího nevydařeného duelu. Domácí prostředí ve vzájemných zápasech zatím letos není zcela určující a Chicago již dvakrát na ledě dnešního soka zanechalo výraznou gólovou stopu.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení