Rubriky:

Sázení

Kolín hostí ve šlágru Monchengladbach

7. dubna 2008 12:14

Druhá bundesliga má dnes na programu tradiční pondělní dohrávku, která je zároveň šlágrem kola. Na hřišti čtvrtého Kolína se totiž představí vedoucí Monchengladbach, který sídlí rovněž na západě Německa a půjde tak o derby.

 

reprofoto

Kolín předloni spadl z elitní německé fotbalové soutěže, a jelikož mu nevyšel okamžitý pokus o návrat, pouze druholigové vody brázdí i letos. Cíl Kozlů pro letošní sezonu je tak jasný - poprat se o postup. Prozatím si nevedou špatně, jelikož na postupovou příčku aktuálně ztrácí pouhý bod, který mohou získat už v dnešní dohrávce 27. kola.

Uspět však nebude pro svěřence trenéra Christopha Dauma nic jednoduchého, jelikož 2. bundesliga je dosti vyrovnaná. Dobrou naději na postup má stále i šestý Freiburg, který před třemi týdny právě Kolín porazil 1:0. Kozli si chuť následně spravili vítězstvími s Wehenem a Offenbachem. O třetí výhru v řadě se dnes pokusí proti lídrovi tabulky. „Derby je vždy svátkem a moc se na něj těším. Máme v hlavě pouze zápas, který chceme vyhrát a posunout se v tabulce,“ konstatoval zkušený kouč Christoph Daum, který možná nebude moci využít služeb Thomase Broicha a Kevina Pezzoniho.

Postoupit letos chce i Monchengladbach, který opustil nejvyšší německou fotbalovou ligu loni. Fohlen podávají v probíhající sezoně velmi dobré výkony, díky kterým jsou na samém čele tabulky. Ve svém stánku doposud prohráli jen jednou, ale daří se jim i venku. Na hřištích soupeřů totiž momentálně lepší celek nenajdeme, což však svěřenci trenéra Jose Luhukaye zcela nepotvrdili před 14 dny remízou v Cáchách. Minulý týden si ale spravili chuť tříbodovým ziskem s Koblenzem.

Dnes budou Fohlen útočit už na sedmé vítězství venku, ale derby je vždy velmi nevyzpytatelné. „Hráči během týdne velmi tvrdě pracovali, protože každý si chce v takovém derby zahrát. Čeká nás velký zápas a doufám, že nabídne hodně ofenzivního fotbalu z obou stran,“ řekl trenér hostů Jos Luhukay, jemuž se do sestavy vrací Steve Gohouri.

Dnešní šlágr nemá podle bookmakerů výrazného favorita. O něco více věří experti společnosti bwin domácím, na které vypsali kurs 2.25. Myslíte si, že zápas skončí remízou, pak si na ni vsaďte s kursem 3.15. Vyhrát jistě mohou i hosté 2.95. Na utkání můžete samozřejmě vsázet i živě, k dispozici je video přenos - to vše u bwin.

Zrušit


Časová osa: Sázení