Rubriky:

Sázení

Ferrer má s Wawrinkou vyrovnanou bilanci

3. května 2008 12:14

Týden se nám blíží ke konci a tím pádem finišují i tenisové turnaje. V Barceloně jsou dnes na programu semifinálové duely a v obou se objeví domácí hráč. Rafael Nadal by neměl mít problémy s Gremelmayrem z Německa, ale duel Davida Ferrera se Stanislasem Wawrinkou skýtá vyrovnaný souboj.

Turnajová dvojka Ferrer má svému soupeři co vracet. Úvodní dva vzájemné duely sice vyhrál, ale před dvěma lety Wawrinkovi podlehl v Záhřebu a také právě v Barceloně. Bilanci tak mají momentálně vyrovnanou, což už po dnešku samozřejmě platit nebude.

Do pátého duelu vstoupí v roli favorita David Ferrer, který prochází určitě lepším obdobím. Loňskou sezonu zakončil na výborném 5. místě žebříčku ATP, které si drží i nyní. Na přelomu února a března byl dokonce ještě o jednu příčku výše, což bylo pro rodáka z Javea vůbec nejlepší postavení v kariéře. Dosáhl ho i když v tu dobu nikterak významných výsledků nedosáhl. Nejdále se letos probojoval v Aucklandu, Melbourne a Dubaji, kde si shodně zahrál čtvrtfinále.

S antukovou sezonou se výrazně zlepšil, což potvrdil hned na úvod ve Valencii. Ve své residenci dokráčel až do finále, v němž bojovným výkonem přehrál Almagra a vybojoval svůj úvodní letošní titul. „Byl to nejtěžší turnaj mého života, do kterého jsem dal opravdu všechno,“ konstatoval Ferrer, který třetí set finálového zápasu otočil z 2:5 na 7:6. Velmi dobře si vedl i v Monte Carlu, kde prohrál ve čtvrtfinále s Nadalem. Na krajana narazil mezi nejlepší osmičkou i nyní v Barceloně, ale s Robredem si už dokázal poradit a dnes si zahraje o finále.

Na druhou stranu kurtu se postaví Stanislas Wawrinka, kterému se letos dařilo především na Pacific Life Open, kde vypadl až ve čtvrtfinále s Djokovičem. Cestou mezi nejlepší osmičku si dokázal poradit s takovými hráči jako Berdychem, Baghdatisem či dobře hrajícím Korejcem Leem. Tímto výsledkem dal tak jistě zapomenout na neúspěšnou druhou polovinu ledna, respektive celý únor.

V roce 2008 se však rodák z Lausanne probojoval na turnaji ještě dále. Stalo se tak hned v úvodu sezony v Dauhá, kde podlehl až ve finále Andymu Murrayovi. „Je velmi obtížné proti němu hrát. V loňské sezoně hodně vyzrál a je z něj velký hráč,“ sklonil Wawrinka po třísetovém finále poklonu svému soupeři. Dalšímu finále je nyní blízko v Barceloně, jelikož našel recept mimo jiné i na Davida Nalbandiana.

Myslíte si, že Ferrer potvrdí své postavení v žebříčku a probojuje se do druhého letošního finále? Jste-li tohoto názoru, pak si na něj vsaďte u společnosti bwin s kursem 1.27. Jste-li názoru, že naopak Wawrinka vyjde z tohoto duelu jako vítěz, využijte kursu 3.37.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení