Rubriky:

Sázení

Boleslav chce i bez Pecky v Jablonci uspět

17. srpna 2008 12:21

Nedělní program třetího kola Gambrinus ligy představí tři celky, které v úvodních zápasech neztratily zatím ani bod. Kromě Sparty a Olomouce se jedná o Jablonec, jehož duel s Mladou Boleslaví je veden jako televizní.

Jablonec vstoupil do letošní sezony výhrou ve Zlíně a ve druhém kole překvapil na domácím hřišti tříbodovým ziskem s Ostravou. „Baník jsme v prvním poločase nepouštěli do hry, atakovali jsme ho ve středu hřiště a agresivní hrou jsme se vyvarovali i toho, abychom se dostali pod tlak. V druhé půli jsem začínal mít velké obavy, Baník zlepšil pohyb, zrychlil hru a byly tam i možnosti. V době jejich náporu nám ale vyšel úder, který rozhodl zápas. I když Baník dokázal snížil, díky obětavé a bojovné hře jsme tři body uhájili. Vítězství nad tak kvalitním celkem, který se bude jistě pohybovat hodně vysoko si ceníme a doufám, že hráčům pomůže v další práci,“ konstatoval po utkání trenér Jablonce František Komňacký.

Dnes čeká Severočechy dost podobný zápas. Hrají opět doma a opět s týmem, který má ambice na přední příčky Gambrinus ligy. Atraktivnosti na duelu přidává i poměrně blízké sousedství klubů. „Určitě to bude zajímavé derby, doufám že zápas bude mít dobrou atmosféru, fanoušci přijdou v hojném počtu a naši se nenechají zahanbit,“ doufá slovenský útočník Andres Hesek, který svou brankou rozhodl zápas s Baníkem.

Mladá Boleslav odstartovala letošní ligový ročník těžkým zápasem na Letné a Spartě po dobrém výkonu nakonec podlehla v poměru 0:1. Stejným výsledkem, ale už ve prospěch Škodováků skončil jejich duel druhého kola se Zlínem. „Proti Zlínu byla na hráčích patrná velká nervozita, ale i tak jsem pevně věřil, že nám tam jedna šance padne, protože jsme byli kombinačně hodně silní. Po gólu jsme měli další šance, bohužel je nedali. To se někdy v zápase stane a já jsem vděčný za to, že jsme utkání vyhráli alespoň jedna nula,“ liboval si po utkání kouč Pavel Hapal.

V Jablonci by jedna branka mohla opět stačit, ale nemusí a Boleslav chce určitě urvat tři body. „Věřím, že góly padat budou a byl bych hrozně rád, kdyby padaly jen do brány Jablonce,“ říká před zápasem zároveň asistent reprezentačního trenéra, který z Jablonce hned vyráží na sraz do pražského hotelu Praha. Boleslavi bude stejně jako před týdnem chybět kanonýr Luboš Pecka, který stále laboruje s naraženou lícní kostí.

Podle bookmakerů nemá toto utkání jasného favorita. Na domácí si vsadíte s kursem 2.60. Remíza je oceněna hodnotou 2.70 a výhra Boleslavi 2.80.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení