Rubriky:

Sázení

Liberec i Teplice mají co napravovat

18. srpna 2008 10:26

Gambrinus liga má být letos nesmírně vyrovnaná a tento scénář se prozatím naplňuje. Nejsou odehrána ani tři kompletní kola a už žádný z celků nemá na svém plný bodový zisk. Přiblížit se čelu tabulky dnes mohou hráči Liberce či Teplic, kteří doposud nasbírali po třech bodech.

Liberec vstoupil do nového ročníku nejlépe, jak mohl. Po výhře nad Slavií se dostal nejen do čela tabulky, ale také do dobré pohody, ze které mohl čerpat v dalších zápasech. To se však nestalo, naopak přišel nejdříve zkrat v Brně, kde Severočeši prohráli 1:4 a následně i v předkole Poháru UEFA se Žilinou. Slovenský klub si ze stadionu U Nisy odvezl vítězství 2:1 a do domácího zápasu tak vstoupí jako jasný kandidát na postup.

„Tuhle sérii chceme co možná nejdříve přerušit. Ale zase se v těch posledních zápasech nechceme babrat, díváme se dopředu,“ řekl kouč Ladislav Škorpil, jehož tým dnes hostí další poměrně silný tým. „Lze předpokládat nějaké změny v sestavě. Ještě nevíme, k jakým přesně sáhneme, ale může to být ve všech řadách,“ dodal trenér Liberce.

Tepličtí mají za sebou podobný start do ligy. Nejprve totiž deklasovali v poměru 4:0 České Budějovice a to především díky hattricku Tomáše Jůna. Následně je však postihla nepříjemná viróza a bez několika hráčů prohráli 0:3 na Žižkově. „Už jsou všichni zdraví a věřím, že také na 100 procent připravení,“ těšil se z návratu marodů kouč Jiří Plíšek.

Žlutomodří však nemají na stadion pod Ještědem vůbec dobré vzpomínky. Loni zde inkasovali hned čtyřikrát a za posledních pět let si odvezli pouhé dva body. V sestavě Teplic se určitě neobjeví zraněný Michal Gašpařík. „Ukázalo se, že jeho zranění je vážnější, má natržený sval, takže ho čeká dlouhá doba léčení,“ prozradil stav svého svěřence lodivod Severočechů.

I přes poslední neúspěch vstoupí Liberečtí do utkání s Teplicemi podle bookmakerů společnosti bwin v roli mírného favorita a vsadit si tak na ně můžete v kursu 2.00 rovné. Remízu ocenili kursem 2.90. Na Teplice najdete u stejné společnosti kurs 3.75.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení