Rubriky:

Sázení

Argentina, nebo Brazílie? Jeden musí z kola ven!

19. srpna 2008 09:35

Předčasné finále. Jinak se snad ani nedá nazvat semifinálová bitva mezi Argentinou a Brazílií, která se dnes odehraje v Pekingu. Proti sobě stojí dva jihoameričtí fotbaloví velikáni, jejichž kádry jsou doslova nabité hvězdami. Ale pouze jeden z nich si bude moct zahrát o vytoužené zlaté olympijské medaile. Budou to Ronaldinhovi Kanárci, anebo Riquelmeho Argentinci? Ať tak či onak, jedno je jisté - fotbalový turnaj na XXIX. letních Olympijských hrách má dnes na programu opravdovou lahůdku.

O motivaci na letošních Olympijských hrách mají oba týmy rozhodně postaráno. Argentina se snaží obhájit zlato z minulých Olympijských her v Aténách, kterým tehdy před čtyřmi lety doslova kralovala. A Brazílie? Nejúspěšnější fotbalový tým historie, kterému ovšem schází prvenství z Olympiády! Není tedy divu, že se v Pekingu pod trenérskou taktovkou Carlose Dungy představují takoví hráči, jako Ronaldinho, Pato, Rafinha, Marcelo či Diego. Jejich mise je celkem jasná - vybojovat pro svou zemi zlato. A nutno říct, že Brazilci jdou za svým cílem velmi srdnatě. V základní skupině C nejprve porazili silnou Belgii 1:0 (jediný gól Kanárků vstřelil Hernanes), poté rozdílem dvou tříd „přejeli“ Nový Zéland - 5:0 a v závěrečném vystoupení ve skupině hladce přehráli domácí Čínu 3:0.

Ve čtvrtfinále čekal na Dungovi chlapce již o poznání silnější soupeř - Kamerun. Afričané dlouho odolávali, v některých pasážích zápasu byli dokonce lepším celkem. Na rozjeté Brazilce jakoby padla tíha odpovědnosti. A tak když zápas skončil po 90 minutách 0:0, šlo se do prodloužení. V něm Kanárci zabrali a díky gólům Rafaela Sobise ze 101. minuty a Marcela z minuty 105. postoupili do dnešního semifinále.

V něm je nečeká nikdo jiný, než svěřenci trenéra Sergia Batisty. Pokud jsme jmenovali hvězdy v brazilském kádru, musíme zmínit i hvězdy kádru argentinského - Lionel Messi, Riquelme, Javier Mascherano, Sergio Aguero, Fernando Gago. Na první pohled možná ještě o fous výkonnější sestava, než jakou disponují Brazilci. Rozjezd do turnaje neměli Argentinci zrovna jednoduchý - do cesty se jim postavilo Pobřeží Slonoviny. a jak se ukázalo, byl to soupeř nadmíru zdatný. Výhru 2:1 pro Jihoameričany zachraňoval v 86. minutě Lautaro Acosta. Ve druhém zápase se představili Messi a spol. proti Austrálii, a i když měli v tomto zápase jasnou herní převahu, kýženého gólu znamenajícího hubené vítězství 1:0 se dočkali až čtvrt hodiny před koncem, když se trefil Lavezzi.

V posledním měření sil ve skupině narazili již postupující Argentinci na nevyzpytatelné Srbsko, s nímž nakonec v pohodě vyhráli 2:0. V tomto zápase zůstali pouze na lavičce hned tři opory týmu - Messi, Riquelme a Aguero, aby pošetřili síly na čtvrtfinále. A tento tah se trenéru Batistovi vyplatil. Zvláště Messi proti Holanďanům řádil jako tygr a díky jeho gólu a asistenci na gól Di Mariovi postoupili modro-bílí do dnešního semifinále.

Předpokládané sestavy:
Argentina: Ustari - Garay, Monzon, Zabaleta, Pareja - Gago, Riquelme, Mascherano, Di Maria - Messi, Aguero.

Brazílie: Renan - Rafinha, Alex Silva, Breno, Marcelo - Hernanes, Anderson, Diego, Lucas Leiva - Ronaldinho, Rafael Sobis.

Fotbalové semifinále na XXIX. letních Olympijských hrách v Pekingu mezi Argentinou a Brazílií má úvodní výkop v 15.00 SEČ (21.00 místního času), jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Martin Vasquez. Vítěz dnešního měření sil se ve finále utká s úspěšnějším z dvojice Belgie - Nigérie.

A jak vidí dnešní šlágr bookmakeři společnosti bwin? Lehce mírným favoritem je s kursem 2.30 Argentina. Na remízu je vypsán kurz 3.20 a na výhru Brazílie 2.80.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení