Rubriky:

Sázení

Dokážou Rusky vyhrát i potřetí?

6. prosince 2008 12:17

I dnes pokračuje v Makedonii házenkářské ME žen. V Ohridu se v podvečerním souboji představí Rusky a Švédky. Půjde o první místo v základní skupině C. Výsledek se oběma celkům, které mají medailové ambice, bude započítávat do další fáze turnaje. Jediný letošní vzájemný zápas zvládly lépe na OH v Pekingu Rusky.

Ty si v úvodních dvou zápasech s přehledem poradily s papírově slabšímy týmy Rakouska a Běloruska, kdežto Švédky zaznamenaly s Běloruskem pouze remízu. Následně však již nedaly Rakušankám sebemenší šanci.

Mistryně světa z loňského roku - Rusky - mají značně obměněný kádr. Deset z hráček, které získaly ve Francii prvenství, již není součástí reprezentace. Navíc trenér Trefilov podstoupil několik týdnů před začátkem ME těžkou operaci a nebylo jisté, zdali bude moci do Makedonie odcestovat. Nakonec mu to zdravotní stav umožnil a i přes všechny tyto lapálie budou Rusky znovu pomýšlet na nejvyšší příčky.

Spoléhají přitom na brankářku Innu Suslinovou, chytající ve Zvenigorodu. Tento tým tvoří základ ruské reprezentace. Patří mezi nejlepší světové hráčky na svém postu. Střelecky se zatím nejvíce daří Jekaťerině Vetkovové, hrající ve stejném celku jako Suslinovová, zde ve dvou duelech zatížila konto soupeřek 8 góly, v letošním ročníku Ligy mistryň má průměr necelých 5 zásahů na utkání. I Švédky mají v brance oporu. Madeleine Grundström, působící v dánském FCK Handbold, má po dvou zápasech úctyhodnou 56% úspěšnost. Svěřenkyně trenéra Ulfa Schefverta střelecky táhne 21letá Johanna Ahlmová. Ta se prosadila celkem 9krát.

Hala v Ohridu s kapacitou 3500 lidí bude dnes zcela jistě svědkem kvalitní evropské házené. Úspěšnějsí z tohoto střetnutí se přiblíží účasti v semifinále. Zvítězí nově přebudovávaný ruský celek či Švédky, jejichž sestava je pospolu již delší dobu? Bwin vypsal na výhru Rusek kurs 1.40, na triumf Švedska je kurs 3.50 a remíza má kurs 10.00 rovných.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení