Rubriky:

Sázení

Zastaví Lulea sérii porážek?

8. ledna 2009 06:11

Do konce nejvyšší hokejové soutěže ve Švédsku chybí posledních sedmnáct kol. Elitserien, jak bývá liga země Tří korunek nazývána, má dnes na programu čtyři duely. V jednom z nich zavítá Lulea do Läkerol Areny, aby zde změřila své síly s domácím Brynäs. V souboji tabulkových sousedů půjde kromě bodů o zvýšení sebevědomí, ani jednomu z týmů se totiž v poslední době příliš nedaří.

Brynäs se aktuálně nachází na sedmém místě se ziskem čtyřiapadesáti bodů. Mužstvo, které se loni zachránilo až v baráži, má letos daleko větší ambice. Lulea je v současnosti o příčku výše, když její konto je o šest bodů hojnější než u domácích. I pro hosty je letošní působení zlepšením oproti loňské sezóně. V té skončili desátí, a do vyřazovací části se tedy nepodívali.

Domácí v posledních deseti zápasech pouze jedinkrát zvítězili v řádné hrací době, a jejich náskok na devátou, první nepostupovou pozici do play-off, se opovážlivě tenčí. Přitom ještě před vánoční přestávkou patřila Gävle vedoucí příčka. Naposled se svěřenci kouče Niklase Czarneckiho museli sklonit před Färjestadem, když na jeho ledě v Karlstadu podlehli 2-3. Neuspokojivá je především hra dopředu, útočníci si vytváří málo šancí. Navíc v zakončení nejsou příliš důrazní. Obrana pracuje dobře, ovšem citelnou absencí bylo působení brankáře Jacoba Märkströma na hokejovém MS do 20 let v Kanadě. Hrdina stříbrného celku Tří korunek je již sice zpátky ve své vlasti, ovšem do dnešního střetnutí ještě nezasáhne. To samé platí u dalšího čerstvého medailisty z juniorského šampionátu, Antona Perssona. Pozitivní zprávou je naopak návrat kapitána Larse Jonssona po nemoci zpět do sestavy.

„Musíme zapomenout na předchozí nezdary, vrátit se k agresivnější hře, která nás zdobila v první polovině základní části. Již jsme ztratili velké množství bodů, je čas tento sestupný trend zastavit,“ uvedl asistent trenéra Brynäs Tommy Jonsson. Stejné očekávání mají i fanoušci, toužící v prvním letošním domácím zápase po plném bodovém zisku. Nejlepším střelcem týmu je se čtrnácti brankami Daniel Widing.

Menší krizí si prochází i Lulea. Po třech porážkách v řadě, kdy navíc za posledních 180 minut hry dokázal tým vedený z lavičky Rogerem Rönnnbergem pouze třikrát skórovat, spadlo sebevědomí hráčů k bodu mrazu. Nejproduktivnější duo hostí, Linus Omark a Johan Harju se neprosazuje tak, jak bylo z průběhu ročníku zvyklé K tomu jsou na marodce obránce Jan Sandström a český útočník Martin Chabada, což jsou další pilíře hostí. Nejistý je rovněž start gólmanské jedničky Mattiase Modiga. Ofenzivním pokusům Brynäs tak možná bude čelit šestadvacetiletý náhradník Gusten Törngvist.

Vyjdou z dnešního klání vítězně hráči Gävle, či se střetnutí více vydaří hostům z Luley? Bwin vypsal na výhru Brynäs kurs 2.10, nerozhodný výsledek je oceněn kursem 4.30, na triumf celku Lulea si můžete vsadit v kursu 2.70.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení