Rubriky:

Sázení

Vyzraje Andrejev poprvé na Blakea?

23. ledna 2009 09:00

Nelehký úkol čeká Igora Andrejeva ve třetím kole Australian Open. Proti němu se totiž postaví James Blake, který ruského tenistu ve všech dosavadních pěti vzájemných střetnutích porazil. Navíc z třinácti setů pro sebe reprezentant USA nezískal jen jediný.

Přitom Blake nevstoupil do nového roku nikterak oslnivě. Na exibici v Abu Dhabi mu udělil krutou lekci Brit Andy Murray. Hopmanův pohár zahájil porážkou od Hrbatého, poté však přehrál Kiefera a Hewitta. Tím jako by nastartoval potřebnou rychlost, vždyť úvodní dvě kola v Melbourne zvládl v kvapíkovém tempu. Dančevič ani De Chaunac nedonutili sympatického Američana k většímu výdaji sil.

Taktéž Andrejev napoprvé letos neuspěl, v Dauhá podlehl krajanu Južnému. V Sydney po výhře nad Dančevičem prohrál s Chardym. Oba duely na Australian Open sice dotáhl do úspěšného konce, Polanskyho i Gulbise ale zdolal až v pěti setech.

James Blake oslavil v prosinci devětadvacáté narozeniny. První tenisové krůčky učinil v městečku Yonkers, patřícího pod stát New York, odkud pochází. V současnosti se může pyšnit desátou pozicí na světě. Stejné číslo čítá i jeho sbírka turnajových vavřínů, které během jedenáctiletého působení mezi profesionály bílého sportu nashromáždil. Poprvé nenašel přemožitele v Memphisu 2002, tento rok ovládl ještě podniky v Newportu a Washingtonu. Zdaleka nejlépe si vedl před třemi lety, kdy triumfoval hned na pěti kláních, navíc na turnaji mistrů dokráčel až do finále. Posledním titulem zůstává vítězství z New Havenu 2007.

Loni zůstal jen těsně pod vrcholem v Delray Beach a Houstonu. Návdavkem připojil kvarteto semifinále. Na olympijských hrách v Pekingu podlehl v zápase o bronz Novaku Djokovičovi. Grandslamovým maximem uplynulého roku zůstalo pro Američana čtvrtfinále z Melbourne Parku.

Igoru Andrejevovi bude letos pětadvacet. Narodil se v Moskvě. Pozornost na sebe upoutal dvěma finále z Bukurešti a Gstaadu, díky nimž se před pěti lety zařadil mezi širší světovou špičku. O rok později již přímo exceloval, trojice turnajů patřila právě jemu. K antukovým pohárům z Valencie a Palerma připojil domácí triumf z tvrdého moskevského povrchu. Poté se rozlet Rusa poněkud zastavil. Až v posledních dvanácti Andrejev měsících opět prokázal své kvality. V Gstaadu a Umagu postoupil do finále. Z podniků velké čtyřky došel nejdále na US Open, kde jej mezi nejlepší šestnáctkou vyřadil pozdější vítěz Roger Federer.

Zlomí Andrejev nepříznivou bilanci, nebo i tentokrát uspěje Blake? Bwin vypsal na výhru Američana kurs 1.45, na vítězství Andrejeva je kurs 2.55.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení