Rubriky:

Sázení

Sparta má Brnu co vracet

16. března 2009 14:49

Pražská Slavia včera nezaváhala v Jablonci a upevnila si tak pozici lídra Gambrinus ligy. Tradičně největší lídr Sešívaných - Sparta - ztrácí momentálně 13 bodů, a tři dnes může smazat v dohrávce s Brnem, které loni na Letné vyhrálo.

Právě Brněnským mohli Slávisté loni nejvíce děkovat, vždyť nejen, že Spartu na podzim porazili doma, ale především získali tři body tři kola před koncem ligy v AXA aréně. V zápase navíc obdržel červenou kartu Tomáš Řepka, bez něhož Sparta podlehla týden na to doma i Ostravě a titul spadl do kapsy Slávii.

Pražané tak mají dnes mužstvu z moravské metropole co vracet a určitě budou chtít zvítězit i vzhledem ke svému současnému postavení v tabulce, které prozatím zdaleka nezaručuje účast v pohárové Evropě. „Diváci chodí na fotbal, aby viděli branky, je to koření fotbalu. V domácím prostředí zkrátka musíme střílet góly,“ říká jasně sparťanský trenér Jozef Chovanec, jehož svěřenci na jaře doma ještě neskórovali. V sestavě Sparty bude chybět zraněný Hušek a možná také kapitán Berger.

Brno je momentálně osmým celkem tabulky, když na svého dnešního soupeře ztrácí sedm bodů. Na jaře se mu však poměrně daří. Až na zaváhání minulý týden s Bohemians porazili už Mladou Boleslav a Ostravu. Brňané však mají problémy se zraněnými, když k dlouhodobým marodům Poláchovi, Večeřovi a Balážovi v poslední době přibyli Čoupek, Szegedi, Lira, Jílek a především kapitán Jan Trousil.

„Ztráta kapitána je pro nás každopádně obrovským oslabením. Bude nám chybět na hřišti i v kabině, protože má v týmu výjimečné postavení,“ uvědomuje si trenér Miroslav Beránek, který bude podle svých slov spoléhat na týmový výkon.

I přes dvě loňská vítězství, vstoupí dnes Brno do souboje se Spartou v roli outsidera a vsadit si tak na něj můžete v kursu 1.45. Remízu ocenili bookmakeři společnosti bwin kursem 3.70. Na Pražského favorita najdete u stejné společnosti kurs 6.50.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení