Rubriky:

Sázení

Uspěje Steaua na půdě mistra?

10. června 2009 16:14

Závěrečným kolem dnes vyvrcholí rumunská nejvyšší fotbalová soutěž. Unirea Urziceni má v čele čtyřbodový náskok před Dinamem Bukurešť a raduje se z mistrovského titulu. Při korunovaci šampiona bude asistovat v tabulce šestá Steaua Bukurešť.

Urziceni se v dnešním utkání pokusí prodloužit sérii tří vítězných zápasů v řadě. Lídr soutěže našel přemožitele v lize naposledy v březnu, od té doby bodoval v každém z dvanácti utkání. „Unirea je v Česku neznámým týmem, proto úspěch může vypadat jako překvapení. Její prvenství je však zasloužené,“ říká trenér Dušan Uhrin mladší, který působil v Temešváru a Kluži. „Urziceni má kvalitní a dobře připravené mužstvo, které nedostává moc gólů,“ přidal svůj postřeh český útočník Temešváru Lukáš Magera. „Ke konstantním výkonům jistě přispěl i fakt, že se klub jako jeden z mála vyhnul skandálům,“ podotkl Uhrin.

Unirea v závěru sezony mocně finišovala. V klíčovém souboji o titul těsně udolala Dinamo Bukurešť (1:0), poté nezaváhala ani v Temešváru (2:1). Dnes mistr nastoupí proti Steaue Bukurešť, kterou vyřadily ze hry o titul nevyrovnané výkony. Tým, jenž usiluje o účast v Evropské lize, po porážkách s Rapidem a Temešvárem v minulém kole doma porazil Craiovu 2:1.

Bookmakeři Tipsportu v dnešním utkání mírně favorizují Urziceni (2,4 – 1,37 – 3,2 – 1,39 – 2,46). Podzimní vzájemné měření vyhrála Steaua 1:0. Zápas v Urziceni, stejně tak jako všechny ostatní duely 34. kola rumunské ligy, začne v 19:00 hodin.

CO

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení