Rubriky:

Sázení

Češky vyzvou na úvod osmifinále Lotyšsko!

11. června 2009 16:11

České basketbalistky se na osmifinálové zápasy stěhují z Liepaje do Rigy, hlavního města Lotyšska. Hned na úvod je čeká střet s domácími reprezentantkami i bouřlivým lotyšským publikem. V prvním zápase na evropském šampionátu české basketbalistky podlehly Španělkám, ve druhém utkání podlehly Slovenkám a třetí zápas proti Ukrajině už dotáhly do vítězného konce.

 

Petr Horník, Právo

Samotné domácí prostředí dělá z Lotyšek jednoho z velkých favoritů na celkový triumf v turnaji. Lotyšské basketbalistky se zúčastnily i loňských olympijských her v Pekingu a jejich bilance na tomto turnaji je zatím stoprocentní. Proti Češkám nastoupí jedna z nejlepších basketbalistek v Evropě a zároveň zatím nejlepší střelkyně turnaje Anete Jekabsone-Žogotová, která má průměr 23,7 nastřílených bodů na zápas. V elitním týmu Lotyšska figuruje i Liene Jansoneová, která dříve hájila barvy Gambrinusu Brno a pivotka Zane Tamaneová, která zamíří do USK Praha.

Český tým zažívá generační výměnu, proto se od něj letos neočekává tolik, jak bývá zvykem. S generační výměnou však souvisí i nesehranost, jak poznamenal trenér Trutnova Martin Petrovický. „Výkony Češek jsou hodně nestabilní. Tým je nový a trenéři mají hráčky vyzkoušené jen v několika přípravných zápasech. Není divu, že mají starosti poskládat tu správnou sestavu,“ uvedl kouč třetího celku české ligy. Po výhře nad Ukrajinou však všichni věří, že tým ještě svou sílu na palubovce evropského šampionátu ukáže. „To vítězství by nás mohlo nakopnout psychicky, i když bylo proti nejslabšímu týmu naší skupiny,“ zopakoval Petrovický naděje českých fanoušků.

„Vyrovnaně můžeme hrát s každým. Proti Španělsku a Slovensku to nebylo špatné, ale dostali jsme sami sebe pod ohromný tlak, jako bychom se báli vyhrát. Ale turnaj je krátký a koncovka s Ukrajinkami může nastartovat okamžitou změnu v týmu. Věřím, že Češky dokáží aspoň jednoho soupeře porazit. Hranice ostudy už byla překonána,“ uzavírá Petrovický.

Bookmakeři Tipsportu jednoznačně v dnešním zápase favorizují domácí Lotyšky, na které si můžete vsadit s kursem 1,11:1, vítězství českých barev můžete trefit v kursu 6,6:1. Utkání začíná v 19:30, přímý přenos vysílá ČT4.

CO

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení