Rubriky:

Sázení

Češi na úvod šampionátu proti Ázerbájdžánu

21. ledna 2010 14:25

Pro české futsalisty dnes nastal velký den. Utkáním proti Ázerbájdžánu totiž vstoupí do evropského šampionátu, který letos pořádá Maďarsko. Futsalisté z Ázerbájdžánu už jedno utkání odehráli, v němž porazili domácí Maďary 3:1. Pro české hráče je to možná nejdůležitější duel vzhledem k případnému čtvrtfinále.

Úvodní utkání mezi domácím týmem a Ázerbájdžánem dopadlo podle předpokladů. Hostující tým šel do vedení již v první minutě a i když za chvilku Lodi srovnal na 1:1, byli v prvním poločase aktivnější favorité a navýšením skóre potvrdili svou převahu. Po změně stran se však začali tlačit dopředu, jenže jejich kombinace postrádaly lehkost a leckdy i štěstí v zakončení. Ázerbájdžánci, v jejichž dresu nastoupilo pět rodilých Brazilců, ve druhé půli trochu polevili, především hlídali výsledek a i díky tomu skončil zápas stejně jako poločas – 1:3.

Do čtvrtfinále půjdou vždy dva týmy ze tříčlenných skupin. Češi tak za sebou musí nechat minimálně Maďarsko, které prohrálo úvodní duel. Česká reprezentace patří k pravidelným účastníkům ME, přičemž nejlepšího výsledku dosáhla před sedmi lety v Itálii, kde za účast v semifinále získala bronzové medaile.

„Patříme mezi evropskou špičku, to ukazuje pravidelná účast na minulých turnajích. Postup je naším základním cílem a ve vyřazovacích zápasech se už může stát cokoliv,“ uvedl trenér Neumann. Do zápasu by měl zasáhnout i Marek Kopecký, kterého trápily zánártní kůstky. „Podle posledních tréninků to vypadá, že bude připraven nastoupit.“

Češi by měli mít v budapešťské hale i výrazně větší podporu fanoušků. Pokud věříte, že se Česku dnes podaří zvítězit, je pro vás připraven kurs 2,93:1, na výhru Ázerbájdžánu vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,75:1.

CO

Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení