Rubriky:

Sázení

Předposlední Ostrava hostí páté Pardubice

3. února 2010 10:45

Velkou motivaci budou mít v dnešním utkání na ostravské palubovce basketbalisté Pardubic. Pokud se jim podaří zvítězit, v průběžné tabulce se posunou na čtvrté místo a Děčínu odskočí na rozdíl jednoho bodu! Ostrava však má také o motivaci postaráno, jelikož je předposlední a potřebuje každý bod.

Východočeši chtějí získat před play off co nejvíce bodů a zajistit si tak dobrou výchozí pozici. „Určitě se všichni chceme posouvat v tabulce co nejvýše a získat tak výhodu domácího prostředí pro play-off,“ říká vedoucí týmu Martin Šorf.

Ostravskému týmu úvod letošního ročníku Mattoni NBL nevyšel. Nyní má však na svém kontě již 8 výher a je v těsném kontaktu s družstvy bojujícími o postup do play-off. „Po rozpačitém vstupu do sezóny se parta kolem opor Mitchella, Stuchlého a Payna rozehrála k dobrým výkonům. Především mladí hráči splácejí trenérovi jeho důvěru a hrají velice dobře,“ poukázal Šorf na lepšící se výkony Nové huti.

„Jsem přesvědčen, že kvalita i zkušenosti jsou na naší straně a že roli favorita potvrdíme. Rozhodně ale nesmíme nic podcenit, vždyť Ostrava je dlouhodobě na domácí palubovce velice nepříjemný soupeř.“ Co může být prvotním předpokladem úspěchu? „Musíme do utkání vstoupit maximálně koncentrovaní, tak jako na palubovce Opavy,“ zmínil Šorf povedený začátek předchozího venkovního duelu ve Slezsku.

V domácím prostředí Pardubice naposledy s Ostravou vyhráli 76:66, nyní je čeká bitva v Ostravě. Tam se jim však letoš již podařilo rovněž zvítězit 89:65. Podle kursových expertů Tipsportu jsou Pardubice mírným favoritem utkání, vsadit si na ně můžete v kursu 1,44:1, na domácí byl vypsán kurs 2,82:1. Utkání začíná v 18:00, přímý přenos vysílá ČT4.

CO

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení