Rubriky:

Sázení

Altrichter: Máme více sil, musíme toho využít

6. dubna 2004 08:17 - PRAHA

Gólman hokejistů Zlína Martin Altrichter zazářil ve dvou finálových utkáních v pražské Sazka Areně. V nedělním i pondělním zápase byl v ohni střel, propustil však jen jedinou z hole kapitána domácí Slavie Josefa Beránka. Z náhradníka se stal žolík Zlína v boji o mistrovskou korunu s obhájci trofeje. Pro deník Právo hrdina utkání líčil své dojmy.

"Nečekal jsem, že bychom si z Prahy mohli odvést obě výhry. Ale stále ještě není rozhodnuto. Nechceme nic podcenit, víme, že Slavia otočila podobný stav v semifinále se Spartou. Ta jejich otočka mě docela straší, avšak ve čtvrtek je zkusíme ubruslit a vyhrát na domácím ledě. Myslím, že máme více sil, zřejmé to bylo ve třetím dějství včerejšího utkání. Toho je třeba ve Zlíně využít.

Ačkoliv jsem v sezóně moc utkání neodchytal, snažím se udržet po celý rok psychicky nahoře a teď se mi to vyplácí. Pomohla mi také slova trenéra Bokroše, když mi oznamoval v den zápasu nominaci i do čtvrtého finále. Tvrdil, že se mnou v bráně můžeme to finále obrátit už v Praze a mě těší, že se to vyplnilo.

V pondělním utkání mi bylo nejhůře v první třetině. Mohu děkovat Bohu, dvakrát mě zachránila tyčka. Ta první byla úplně čistá, ve druhém případě jsem koncem lapačky posunul puk na brankovou konstrukci a když se odrazil, naštěstí ho beci zpacifikovali.

Slavia ohlašovala po nedělní porážce větší tvrdost před brankovištěm a zejména Antoš to plnil až nadmíru. Některé zákroky přeháněl, ale je to jeho styl. Jednou měl ovšem štěstí, že nestál blíž, nejspíš bych ho praštil."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení