Knicks ukončili vítěznou šňůru San Antonia

V čele s Allanem Houstonem, který zaznamenal 36 bodů, přehráli basketbalisté New Yorku San Antonio. Vítězství 105:97 pomohlo Knicks udržet se v klíči pro postup do play off, Spurs poznali hořkost porážky po šesti utkáních.

Mark Blount z Bostonu (vpravo) připravuje o míč Kenyona Martina z New Jersey.

Houston nasbíral 16 bodů v poslední čtvrtině. "Poslední dobou hraju v naprosté pohodě, k tomu ale přispívá celý tým," odmítl individuální zásluhy Houston. "Věřím si. Na každém místě palubovky vím, co hrát," dodal.

Wallace jako Rodman

Ben Wallace z Detroitu připomíná svými výkony v posledních zápasech NBA někdejší podkošovou hvězdu Dennise Rodmana. V úterním zápase proti Washingtonu doskočil Wallace 20 míčů a stal se po proslulém excentrikovi teprve druhým hráčem historie, který ve čtyřech zápasech za sebou získal nejméně dvě desítky odražených balonů. Dosud ojedinělý Rodmanův rekord se datoval od sezony 1997/98.

Wallace se blýskl i 16 body a úctyhodnými sedmi bloky; dvakrát takto nachytal Michaela Jordana, který si jinak připsal 23 bodů a 11 doskoků. "Poprvé se Michael rozčiloval, že to byl faul, ale to on dělá vždy. Mojí prací je co nejvíc ztěžovat soupeři střely, nikdy nic nevzdat," líčil Wallace po utkání, které Detroit vyhrál 94:90 po prodloužení.

Welsch jen na šest minut

Dallas načal druhou stovku vítězství, když doma porazil outsidery z Clevelandu 114:93. Dirk Nowitzki se na tom podílel 28 body, v zápase se ale zranil Michael Finley. New Jersey Nets podruhé během šesti dnů porazili své konferenční rivaly z Bostonu. Po čtvrtečním domácím vítězství 90:75 vyhráli Nets na palubovce Celtics v poměru 87:74. New Jersey si upevnilo druhé místo ve Východní konferenci, Boston je pátý.

Na pozici Nets vytrvale útočí Philadelphia, kterou Allen Iverson tentokrát 32 body přivedl k výhře 103:83 v Miami. Sixers mají odehráno o zápas méně a jen o jedno vítězství horší bilanci než lídr Atlantické divize. V Minneapolis se pod výhru Minnesoty nad Memphisem 96:80 podepsal Kevin Garnett 29 body a 19 doskoky, střeleckou formu prokázal v San Antoniu newyorský Allen Houston, který po nedělní 'padesátce' dal tentokrát 36 bodů a byl strůjcem nečekaného vítězství 105:97.

Jiří Welsch si zahrál v Sacramentu proti vedoucímu celku Pacifické divize šest minut, ale při porážce 91:117 neměl přesnou ruku při dvou šestkách a připsal si jediný doskok.

4. Portland432464,2
5. Minnesota442662,9