Brňanky postoupily do finálového turnaje Euroligy

Martin Kézr

Basketbalistky Gambrinusu JME Brno si po roční pauze znovu zahrají finálový turnaj Euroligy, neboť doma v rozhodujícím zápase čtvrtfinálového play off o postup přehrály maďarskou Šoproň rozdílem šestnácti bodů.

Gordana Bogojevičová z maďarské Šoproně (vlevo) stíhá Zuzanu Žirkovou z Gambrinusu JME Brno

Před beznadějně vyprodanou halou Rosnička český mistr skvěle začal a už ve 4. minutě vedl 9:4. Střeleckým výpadkem v úvodu druhé čtvrtiny však umožnil soupeřkám v 16. minutě získat poprvé a naposledy vedení. "Děvčata byla nervózní, skoro do poloviny zápasu hledala klid pro zakončení," hodnotil kouč vítězek Jan Bobrovský.

Naštěstí hned za stavu 21:22 přišly tři rychlé koše Brna v řadě a perfektní obrana i doskakování spolu s agresivnějším zakončením útoku umožňovaly domácím budovat náskok. "Družstvo si hodně věřilo, necítil jsem u hráček obavu o výsledek. Za moc důležité považuji, že ve skóre byly stále o krůček vpředu," liboval si Bobrovský.

Ve 29. minutě už to bylo 51:40 a zápas se dohrával pod taktovkou domácího celku za bouřlivého ohlasu publika. "Vyplatilo se nám i časté střídání, ke konci zápasu mělo naše družstvo určitě více sil," přiznal Bobrovský.