Teplice udolaly mistra a jsou třetí

Josef PešoutNovinky

Přímý souboj dvou aspirantů na Poháru UEFA se stal kořistí fotbalistů Teplic, kteří se díky tříbodovému zisku posunuli na třetí příčku tabulky. Rozhodující gól zaznamenal ve druhém poločase Horváth z pokutového kopu.

Liberecký kapitán Miroslav Holeňák (vlevo) se ocitá na zemi po souboji s teplickým Janem Rezkem.

"Po vyrovnávacím gólu jsme měli více ze hry, ale klukovina Langera a penalta po diskutabilním rohu nás stály body," hodnotil zápas Josef Csaplár, trenér Liberce, který prohrál na soupeřově hřišti už pošesté v řadě.

Domácí i bez kvarteta hráčů ze základní sestavy vkročili do utkání lépe a brzy vedli. Verbíř ve 12. min. rozehrál trestný kop na volného Voříška a po jeho parádní dělovce se míč odrazil od břevna za záda libereckého gólmana Hauzra. O chvíli později mohl zvýšit v lize debutující teplický útočník Rilke, z dobré pozice však přestřelil.

O posunu tabulkou rozhodla penalta

Hosté se osmělili až po necelé půlhodině hry, ale brankář Poštulka stačil zachránit před dobíhajícím Hološkem. Tentýž hráč pak ve 41. min. hlavičkoval nad břevno. V závěru první půle předvedl rychlou akci domácí Tesařík, jemuž v přesnějším zakončení zabránil Holeňák.

Hned v úvodu druhé půle dostal Horváth žlutou kartu, celkově už osmou v sezóně, a vzápětí Liberec vyrovnal. Šťastným střelcem byl po Kolouškově trestném kopu hlavičkující Nezmar, který tak oslavil svůj stý ligový zápas v kariéře. "Při standardce soupeře jsme zaspali, Liberec pak ožil. Bylo to vítězství vůle," podotkl František Straka, trenér Teplic.

Klíčový okamžik přišel v 66. min. Horváthovu ránu vyrazil liberecký záložník Langer z brankové čáry rukou na břevno a byl vyloučen. Navíc rozhodčí nařídil i penaltu, kterou teplický kapitán s přehledem proměnil - 2:1. Domácí se poté snažili využít početní převahu a Divecký pálil po rychlém útoku z úhlu těsně nad. V dalších šancích se pak ocitli dvakrát Skála, Rezek a především Voříšek, jenž už v nastaveném čase trefil břevno.