Rubriky:

Sázení

První krasobruslařské zlato pro Čínu, Češi jedenáctí

27. března 2003 11:02 - WASHINGTON

Český sportovní pár Kateřina Beránková s Ottou Dlabolou neudržel na světovém šampionátu v krasobruslení desátou pozici po krátkém programu a ve volných jízdách si o jedno místo pohoršil. První zlato získala ve Washingtonu Čína, dvojice Süe Šen a Čao Chung-po obhájila titul z Nagana.

 

ČTK

Za Číňany skončili Rusové Taťjana Totmjaninová a Maxim Marinin, kteří vedli po krátkém programu. Bronz vybojovali navzdory třem zaváháním jejich krajané Maria Petrovová a Alexej Tichonov.

Čínský pár sbíral šestky

Totmjaninovou s Marininem připravila o titul chyba, kterou udělal partner při jednom ze skoků. Čínský pár, který jednou zaváhal v krátkém programu, zajel naopak čistě a od rozhodčích dostal za provedení čtyři nejvyšší známky. Další dvě šestky obdrželi Süe Šen s Čao Chun-po za umělecký dojem.

Diváky přivedli Číňané do varu ještě před koncem své volné jízdy. Lidé se zvedali ze sedadel a tleskali už zhruba půl minuty před tím, než dozněly poslední takty houslové exhibice Vanessy Mae.

Českým reprezentantům Beránkové s Dlabolou se nepodařilo splnit cíl, který si před odjezdem do zámoří vytyčili - skončit do 10. místa. Místo toho si zopakovali umístění z loňského Nagana, kde také skončili jedenáctí.

Krausová skončila už v kvalifikaci

Česká krasobruslařka Lucie Krausová nepostoupila do hlavní soutěže. Do krátkého programu vedla cesta pro 15 závodnic z každé kvalifikační skupiny, ale trojnásobná mistryně republiky z Náchoda porazila ve středu v odpolední části jen tři soupeřky a skončila až osmnáctá.

Sedmnáctiletá Krausová svoje kvalifikační vystoupení pokazila. Čistě sice zvládla trojitý lutz a toeloop, ale dvakrát upadla a nevyvarovala se ani dalších chyb. Po jízdě, za kterou dostala nízké známky v rozmezí 3,5 až 4,2, nebyla schopná slova, jen zdrceně plakala. Před rokem na MS v Naganu se do krátkého programu dostala a nakonec obsadila 25. místo.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení