Rubriky:

Sázení

Kladno tlaku Havířova neodolalo

28. března 2003 20:14 - HAVÍŘOV

První pomyslný mečbol kladenští hokejisté nevyužili. Havířov jim výhrou zatím znemožnil cestu do extraligy, ale další pokus bude mít středočeský celek v neděli na domácím ledě. Citelně oslabené Kladno v pátém utkání baráže prohrálo boj s křečovitostí a nervozitou.

 

ČTK/Dan Krzywoň

Už na konci 2. minuty proklouzla za Orctova záda tečovaná rána Šakarova a výrazně se podepsala na dalším průběhu bojovného a vyrovnaného duelu.

Domácí se zaměřili na pozornou obranu, nepouštěli vítěze první ligy do šancí a naopak Havířov byl v ofenzívě nebezpečnější. Šakarov však ve druhé obrovské šanci už na Orcta nevyzrál, dalších pár zmatků před vlastním gólmanem stačila hostující obrana na poslední chvíli vyřešit.

Kladno po přestávce zlepšilo bruslení, Mařík musel čelit šancím Zajíce a Jankových, při dorážce Michálka měl štěstí, že kladenský útočník trestuhodně minul prázdnou branku.

Havířovští spoléhali na dobrou obranu, příliš se nepouštěli do riskantního útočení a dál trpělivě čekali na bleskové brejky. Po jednom z nich také Appel navýšil jejich náskok.

V závěrečném dějství domácím viditelně docházely síly, navíc Bílek po skrumáži snížil a Havířov čelil kladenském tlaku jen díky obětavosti, výborným zákrokům gólmana Maříka a často také za cenu zakázaných uvolnění.

Ke hře bez brankáře sáhli hosté 68 sekund před koncem, jenže gólovou příležitost si nevytvořili a naopak Kopecký po úniku pečetil skóre.

HAVÍŘOV vs KLADNO 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1. třetina
2. Havířov Šakarov (Cartelli) 1:0
7. Havířov V. Čech (2 min.)
11. Kladno Michálek (2 min.)
19. Havířov Sršeň (2 min.)
2. třetina
29. Kladno Kysela (2 min.)
Havířov M. Čech (2 min.)
33. Kladno Kalla (2 min.)
38. Havířov Appel (Polanský, Horáček) 2:0
3. třetina
41. Havířov neuznaný gól (dosažený rukou)
45. Kladno M. Čech (2 min.)
47. Kladno Bílek (Horna) 2:1
58. Havířov Polanský (10 min.)
59. Kladno power-play
60. Havířov Kopecký (Hrbek) 3:1

Ostatní statistiky
3 Vyloučení 4
Bez využití
Rozhodčí: Jebavý, Šindler - Charvát, Kalivoda. Diváci: 2484.

Stav série 2:3
Havířov vs Kladno 5:4pp
Havířov vs Kladno 2:3
Kladno vs Havířov 5:3
Kladno vs Havířov 9:1
Havířov vs Kladno 3:1

Sestavy
Havířov
Mařík - Nosek, Vlček, Cartelli, V. Čech, Punčochář, Horáček - Kopecký, Sršeň (44. - 45. Laszkiewicz), Hodek - Šakarov, Martin Čech I, Folta - Polanský, Appel, Hrbek.
Kladno
Orct - Martin Čech II, Kasík, Chatrnúch, Mojžíš, Kruliš, Špelda - Jankových, Michálek, Klimt - Bílek, Kalla, Horna - Kysela, Zajíc, Havel.

Semifinále play-off
Pardubice vs Třinec, stav série 3:2
Slavia vs Sparta, stav série 3:1

Igor Bruzl, Novinky

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení