Sparta se v Blšanech protrápila k výhře

BLŠANY

Až po více než hodině hry našli v Blšanech fotbalisté pražské Sparty cestu k bodům. Od třetí minuty prohrávali, pak ovšem kapitán Karel Poborský dvěma trefami během osmi minut strhl vedení na stranu letenských. Sparta tak veze z kraje chmelnic výhru 2:1, kterou si zajistila nejméně čtyřbodový náskok před derby s druhou Slavií.

Karel Poborský dvěma góly zařídil sparťanský export bodů z Blšan.

Nyní je v ligové tabulce za vedoucí Spartou sedmibodová díra, kterou může Slavia částečně zasypat v nedělním souboji s Českými Budějovicemi.

Připomínka loňského debaklu

Úvod zápasu připomněl Pražanům předchozí vzájemný duel v Blšanech, který lídr tabulky prohrál 0:3. Tentokrát už ve třetí minutě změnil Flachbart směr Žemlíkovy střely a překvapený Blažek se už jen smutně podíval za svá záda.

Sparťany rychle inkasovaný gól poznamenal. Dlouhé minuty marně hledali způsob, jak přehrát ostražitou blšanskou defenzívu, které již tradičně velel ze zálohy Jiří Němec. Hosté se pokoušeli prosadit po stranách a centry za obránce, ale nic z jejich repertoáru domácí nepřekvapilo.

Domácí chytře vyčkávali, až se do ofenzivy zapojí většina sparťanů a pak rychle vyráželi do nebezpečných brejků vedených především přes Souradu. Právě domácí útočník málem připravil i druhý gól, ale jeho střelu Blažek vyrazil a opakovaný pokus srážel Hübschman hlavou mimo.

Spartu oživila střídání

Už před poločasem se rozhodl trenér Kotrba sparťanský stereotyp změnit vystřídáním a místo Sionka poslal na hrot Kincla, po přestávce přišel i Michalík. Sparťanská aktivita okamžitě vzrostla a i díky větru jejich tlak sílil. Bez brankového efektu ale zůstala jak Petrášova dorážka po trestném kopu, tak i Kinclova hlavička po rohu.

S přibývajícím časem se na sparťanské kopačky začala stále více lepit nervozita, a tak jim nakonec pomohl svou minelou Tichota, který nedokázal v 67. minutě odkopnout míč a odražený míč přistál u osamoceného Poborského, který neměl problém vracejícího se Chvalovského překonat.

Sparťanský kapitán se vrátil z reprezentace ve formě; už o osm minut později totiž rozhodl o osudu utkání. Na hranici šestnáctky se statečně probil přes domácí val a přízemní střelou k pravé Chvalovského tyči otočil vývoj zápasu. A pak už sparťané hlídali těsné vedení.

Chmel Blšany - Sparta Praha 1:2 (1:0)
Branky: 3. Žemlík - 67. a 75. Poborský. Rozhodčí: Liba - Ondo, Filgas. ŽK: Žemlík (Blšany). Diváci: 3533.