Phoenix v pravý čas našel recept na Minnesotu

Až v závěrečném čtvrtém vzájemném utkání v sezóně našli basketbalisté Phoenixu recept na Minnesotu. Vítězstvím 111:94 si upevnili osmé místo v Západní konferenci a zvýšili své šance na účast v play-off. Hosté naopak opustili čtvrtou příčku, která zajišťuje v prvním kole bojů o titul výhodu domácího prostředí v úvodních zápasech.

"Nedokázali jsme je ubránit," litoval jeden z Timberwolves Wally Szczerbiak. "Dovolili jsme jim dávat snadné body a sami jsme je v útoku nedokázali proměnit," hrabal se v příčinách porážky.

Snadno se k bodům dostávali, zejména ve druhé půli, Shawn Marion a Stephon Marbury. Marion nastřádal pětadvacet bodíků, z toho 11 v poslední čtvrtině, Marbury tým táhl v předposlední části a celkem zaznamenal 23 bodů.

Poloviční McGrady, nulové Orlando

Se svěšenými hlavami opouštěli Dallas hráči Orlanda, prohráli vysoko 108:90. Magic nastoupili bez nejlepšího střelce ligy Tracy McGradyho a znovu se přesvědčili, že je pro ně nepostradatelný. T-Mac seděl na lavičce kvůli namoženým mezižeberním svalům, ale v průběhu utkání se rozhodl nastoupit. V první čtvrtině, kdy Orlando prohrávalo o devatenáct bodů, vyběhl na palubovku, ale se zmiňovaným handicapem zápas nezachránil. Odehrál 25 minut, v nichž nastřílel 12 bodů a po zápase beze slova zamířil na rentgen.

"Tracy řekl, že chce hrát. Dohodl jsem se s lékařem, že ho nechám hrát, dokud se bude bez problémů hýbat. Jakmile uvidím nějaký problém, okamžitě ho stáhnu," prozradil trenér Doc Rivers, proč nakonec McGrady nastoupil. "Bez něho prostě nejsme dost dobří," dodal.

V dresu nejlepšího týmu ligy střelecky excelovali Dirk Nowitzki a Steve Nash. Německý basketbalista si připsal 29 bodů, kanadský rodák Nash, který byl nebezpečný především z trojkové vzdálenosti, dal o jeden méně.

Milwaukee, které se zatím drží na poslední postupové příčce Východu za Orlandem, prohrálo v prodloužení s Chicagem a znovu tak oživilo naděje Washingtonu a Michaela Jordana na účast v play-off.